| AlexDorinel a întrebat:

Ce parere aveti de faptul ca in Italia nu mai ai voie sa muncesti fara vaccin covid?

Cate sute de mii de oameni o sa ajunga pe strazi din cauza asta?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
| Genevaaa a răspuns:

Isi asuma daca nu vor sa se vaccineze

| mihai69 a răspuns:

1. Bună.
2. E alegerea lor, nu?

| johnnny123 a răspuns:

Din ce cauza? Vaccinul este disponibil si gratuit. Daca ajung pe strazi pentru ca refuza sa se vaccineze sau sa se testeze periodic, atunci ajung din cauza lor, nu din cauza altcuiva.

Mai bine ti-ai face griji pentru milioanele de oameni care (desi s-au vaccinat si au respectat restrictiile) au ajuns pe strazi pentru ca pandemia a fost prelungita cu luni de zile tocmai de catre cei care refuza sa se vaccineze si sa respecte restrictii.

| chuckmanson a răspuns:

Numai un idiot cu iq negativ ar prefera sa ajungă în strada decât sa își facă un vaccin amărât.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Italienii nu sunt daci liberi.
Se vor vaccina.

| Sekim a răspuns:

Nu o sa ajungă nimeni în stradă. Angajații italieni erau obligați de angajator sa aibă vaccinul de când a fost lansat. Se pare că de abia acum a fost luată o decizie din partea statului în mod direct cu privire la necesitatea vaccinului. Oameni deștepți, vor să scape de covid cat mai rapid.

| darrio2007 a răspuns:

Se vor vaccina.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Italienii sunt mult mai destepti decat romanii si se vor vaccina.

Răspuns utilizator avertizat
| 1234568807 a răspuns:

Daca sunt atat de incapatanati incat sa ajunga pe strazi doar ca sa nu se vaccineze, problema lor

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Nu doar in Italia, ci in toata lumea, sunt deja comapanii care au pus aceasta CONDITIE de lcuru si ramane numai la latitudinea omului, daca rea sa fie angajat sau sa taie frunza la caini, acasa.