| Meme10Memu a întrebat:

Dumnezeu ii ajuta pe cercetatori sa faca progrese in medicina inclusiv sa gaseasca un vaccin anti covid-19. Ce parere aveti despre acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Irinelp a răspuns:

Dumnezeu dă harul oamenilor să facă lucruri utile pentru a ajuta pe alți oameni dar din păcate uni oameni care primesc acest har îl folosesc pentru a se îmbogăți nu pentru a ajuta pe alți.

3 răspunsuri:
| Cybele a răspuns:

Dar de ce a aparut virusul?

| Meme10Memu explică (pentru Cybele):

Pentru a afla raspunsul la aceasta intrebare e necesar sa intelegi cum e Dumnezeu si de aici motivele pentru care inca permite raul.

| OlgaPlesecu a răspuns:

Dumnezeu este Creatorul știe orice lucru dar atunci când l-a creat pe om i-a dat creier un organ f complex cu care omul sa cerceteze sa exploreze sa se cunoască pe sine sa creeze sa inventeze pentru pentru a avea o viața plină de activități constructive.Multora nu le este ușor sa creadă dar deși nu cade un vaccin din cer Dumnezeu nu este împotriva ca omul sa găsească remedii in ce privește sănătatea. Chiar și Biblia este exactă din punct de vedere științific.De ex cu peste 2500 de ani in urma.in Biblie era scris ca pământul are forma sferică și ca este suspendat pe nimic! Oamenii au descoperit asta in secolul al XV lea Deci Dumnezeu este de acord cu progresele științifice cu cele din medicina cu descoperirea vaccinurilor.Insa oamenii au dovedit de multe ori nesăbuință pentru ca au folosit descoperirile științifice pentru a-și satisface setea de putere și materialism și și-au distrus semenii.