| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu e folosit si sprayul oral impotriva coronavirusului si virusurilor din raceala si gripa in loc sa se inghesuie toti sa se vaccineze?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Pentru ca pe termen lung e mai sigur vaccinul

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WR104):

Nu e adevarat.

| Vântulalb a răspuns:

Pentru ca nu e acelasi lucru!
Stii vorba aia "seamana, dar nu rasare".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unora le place sa-si bage ace in ei, atat ii duce capul.

| camda a răspuns:

Exista sprayuri care blocheaza virusul la poarta de intrare si mai ales, reduc inflmatia si citokinele. Cum este de exemplu Sprayul Antiviral de la Plantamed. Il foloseste si profesorul Musta de la Timisoara si infectionistii din Bucuresti in tratarea Covid. dar un spray local nu ofera imunitate, cum ofera vaccinul.