| AlexDorinel a întrebat:

Dupa ce incepe si scoala si vine si pastele vor exploda cazurile?

Nu de alta, dar parca mai vreau sa stau cateva zile acasa(sa nu merg fizic la scoala).

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
| AteuI a răspuns:

Daca ne facem vaccinele nu.

| Catrice a răspuns:

Mereți ma la școală.

| Frank51 a răspuns:

Parcă ultima dată ziceai că vrei să stai acasă thinking

| Zuzu1991 a răspuns:

Ia niste untura, unge scoala pe la colturi (repede acum, cat nu e nimeni la scoala) si apoi or sa o linga cainii si nu mai trebuie sa mergi la scoala big grin

| Werrich a răspuns:

Ia covid pe 3 mai și stai liniștit acasă.

| Frank51 a răspuns (pentru Frank51):

Ah pardon, înțelesesem că vrei la școală acum laughing deja ne bulversați, eu zic că școala va începe 100%, deoarece toate facultățile s-au pregătit pentru reluarea activităților fizice. Sunt sigur că indiferent de rata de incidența, școala va fi fizic foarte devreme.

Răspuns utilizator avertizat
| AteuI a răspuns (pentru Harfagre):

Facem vaccine ca sa fim toti in siguranta. Ideea ta e proasta ca trebuie sa faca doar cei cu risc. In cateva zile din China a ajuns virusul in America, Europa, Asia, Africa. Peste tot. Riscul tau ar fi inclus asta? Cu cat mai multa lume, cu atat mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| aleee5262 a răspuns:

Pai indiferent ca o sa fie mai multe sau mai putine ei vor spune ca sunt mai putine datorita vaccinului. Eu nu s de acord cu el da na. As vrea sa mai stam acasa parca e mai comod online da am auzit ca vom merge fizic mai ales ca la mine in oras suntem pe verde. Acuma macar mai avem doar 2 luni si vine vacanta mare

Răspuns utilizator avertizat
| DonEduardo a răspuns:

Vom vedea.

Răspuns utilizator avertizat