| SkivoRo000 a întrebat:

Urgent, daca prietena mea vine din Olanda si eu vreau sa merg sa stau cu ea ca o baga acasa in carantina, ajung inaintea ei si eu am alta adresa dar voi sta 14 zile cu ea, primesc vreo amenda conteaza ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, poti sta. Problema este daca e si pozitivă. Gandeste-te si la acest aspect. Ai mai sta cu ea, in acest caz?

| SkivoRo000 explică (pentru darrio2007):

Ea va veni sa stam in apartamentul nostru. Eu nu am unde merge si nici ea

| darrio2007 a răspuns (pentru SkivoRo000):

Altceva am intrebat. Dar e problema voastră.

| SkivoRo000 explică (pentru darrio2007):

Da am vazut. Ea a stat si acolo in izolare o luna. vine cu masina personala singura. nu a stat cu nimeni

| darrio2007 a răspuns (pentru SkivoRo000):

Va vedea la intrarea in tara ce va fi.

| SkivoRo000 explică (pentru darrio2007):

A intrat in tara deja este spre casa. A semnat ca va sta la domiciliu

| darrio2007 a răspuns (pentru SkivoRo000):

E mai mult decât ok. Distractie maximă!

| Wr3nch a răspuns:

Daca stai alea 14 zile in casa cu ea si nu iesi deloc nu.

| DoroteeaH a răspuns:

Nu e vorba de amendă, dacă rămâi în carantină cu ea. Mai greu este drumul până în Olanda, fără restricții

| SkivoRo000 explică (pentru DoroteeaH):

Nu, ma refer ca ea vine din Olanda si sa ma autoizolez cu eaacasa

| DoroteeaH a răspuns (pentru SkivoRo000):

Da, dacă impărțiți aceeasi casa, împărțiți si izolarea in carantină, bineințeles, față de oamenii din jur