| ReddY25 a întrebat:

Mai credeti in virus? laughing

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu doar cred, am si avut si nu recomand. Pacat ca unii nu cred pana nu se ard.

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te la informatiile de aici si apoi mai intreaba: https://www.worldometers.info/coronavirus/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cum adica? Doamne pazasti si apari! Cred intru unul dumniedzau, tatal obositorul, facatorul tuturor celor, mai putin a lui Ion Iliescu, care l-a facut pe el...

| MorcovMajestic a răspuns:

Logic, chiar ieri a facut un prieten test si a iesit pozitiv, se simtea neom de cateva zile niciodata nu i-a fost asa rau

| minrest a răspuns:

Virusii nu sunt ceva in care sa credem. Eu am avut covid 19, am ramas fara simtul mirosului si partial fara simtul gustului de un an si noua luni, membri de familie si colegi de serviciu au avut forme grave si au trecut pe langa moarte, si tu vrei sa nu cred in existenta virusului? Ia mai citeste tu o teorie conspirationista sau doua, sa te mai linistesti.

| Frank51 a răspuns:

Nu credem în virus
Credem în Dumnezeu.
Apoteotic.

| Drimmero a răspuns:

N-am mai auzit nimic de covid de luni bune, traiesc mai bine fara sa ma mai incarc si cu pandemia insa virusul e cat se poate de real si inca face victime.

| vodami92 a răspuns:

El mai exista totusi! da nu vrem sa recunoastem aia este problema!

| goguPatent a răspuns:

Da ce virusul asta e vreo zeitate că trebuiască să credem în el?

| C0STEL22 a răspuns:

Credem in vaccin.

| vodami92 a răspuns (pentru goguPatent):

Pai daca tu nu te-ai vaccinat ca sa fii in siguranta asta este! dar altii au facut-o stii! plus ca au mai purtat si masca! ce sa mai zic spun si de pastrarea distantei! etc!

| goguPatent a răspuns (pentru vodami92):

Cred că nu ai înțeles răspunsul meu. Mai citește odată

| vodami92 a răspuns (pentru goguPatent):

Am inteles! nu e o zeitate! sa crezi in el! da dar e important! s-a tot vorbit de asta peste tot! pe strada! la tv! pe net! nu e ceva de neglijat! mor sasa oameni destui! ne termina pe toti in curand! dar tie vreau sa zic spun ca nu iti pasa! pe tine trebuia sa te ucida virusul fiindca nu crezi! numai cei care nu cred in el! o mierlesc! tie ti se pare asa ca e indobitocire! da dar e important! treaba ta!

| goguPatent a răspuns (pentru vodami92):

Rău / Rea de gura ești și nici măcar nu înțelegi ce ziceam eu aici.

De ce ar fi nevoie sa CRED într un virus? Existența unui virus spre deosebire de o zeitate e demonstrată stiintific nu e nevoie sa credem sau nu.

Am 3 doze așa că e cam greu să mă ucidă virusul dar și așa hai sa o luam ușurel cu "ne termină pe toți în curând"

| vodami92 a răspuns (pentru goguPatent):

Bine atunci am inteles!

| goguPatent a răspuns (pentru vodami92):

Mă îndoiesc

| vodami92 a răspuns (pentru goguPatent):

Adica! pai daca tu nu explica-i clar mai omule! ce sa inteleg atunci!

| EliLeli a răspuns:

Poti sa-mi spui (si tu) ce doresti mai exact sa afli cu intrebarea? Pare batjocoritoare.

| 1234568807 a răspuns:

Neh

| pombar a răspuns (pentru minrest):

Crezi ceea ce vrei sa crezi, asta e valoarea nivelului convingerilor tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un sistem imunitar de rahat orice banala raceala este periculoasa, in unele cazuri mortala. Virusul asta la fel ca si restul au fost si sunt printre noi de cand lumea, toate virusurile fac mutatii, pentru ca nu ne imbolnavim de aceeasi radacina de virus de doua ori niciodata, iar fiecare virus are un cod unic pe care sistemul nostru imunitar il recunoaste.
Ce dau slugile pe la tv e apa de ploaie pentru fraieri, mai facem o stire, mai facem niste rating.

| Ree07189 a răspuns:

Eu da dar nu mai e asa pericuros

| liliana77any a răspuns:

Momentan ne-am imunizat si a trecut pandemia.