| MirceaBade31 a întrebat:

O sa mergem fizic la scoala pe 14 septembrie?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să mergeți câte puțin.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de ce hotaraste fiecare scoala, Daca nu is multe cazuri noi de coronavirus in zona ta, probabil ca da.

| Pantagruel a răspuns:

Da, pana la data finalizarii alegerilor.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Astazi, DSP (Directia de Sanatate Publica) din fiecare judet va analiza numarul de cazuri pe 1.000 de locuitori din ultimele 14 zile. Maine sau cel mai probabil, miercuri, institutia va comunica scenariul in care se incadreaza fiecare localitate, iar directorii ii vor anunta pe invatatori si diriginti situatia, care la randul lor vor redirectiona mesajul parintilor. Si da, sunt sanse sa mergi fizic la scoala.

| ValentinBa a răspuns:

Poți să mergi și spiritual, nimeni nu te oprește.