| AlexDorinel a întrebat:

Pana la urma care e cea mai periculoasa tulpina covid?

Tulpina Alpha(Anglia) este decât un upgrade la tulpina Wuhan.
Tulpina Beta(africa de sud) e cea mai rezistenta la vaccinuri
Tulpina Gamma(braziliana) e un pic mai transmisibila ca cea britanica dar mai puțin mortala.
Tulpina Delta(indiana) e cea mai transmisibila dar pare sa fie cea mai puțin mortala, în UK la 50000 îmbolnăviri au abia câteva zeci de morți pe zi.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Corect e Variantă!

Răspuns utilizator avertizat
| CassiusAlexander a răspuns:

Aia pe care o iei.

| Alverto a răspuns:

Există atât de mulți oameni cu 160+?

| T0T a răspuns:

Mi-au șters ăștia răspunsul legat de abțibilduri și au mai șters câteva. Cenzura a lovit și TPU. Comunismul dă sentimente mari de nostalgie prin vestul sălbatic.