| AlexDorinel a întrebat:

Daca vine tulpina Indiana si Braziliana in Romania ce credeti ca se intampla?

Cred ca s-ar duce dracu Romania si am mai avea inca 30000 de morti

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Le ai cu statisticile nu gluma laughing

| cristimihailov a răspuns:

Unul mare spunea: daca te uiti in trecut, vei simiti remuscare, daca te uiti in viitor vei simti anxietate.
Asa ca uita-te naiba in prezent...

| Legion7X a răspuns:

Ce s-a întâmplat și până acum.

| mont a răspuns:

Cel mai probabil e deja la noi si tulpina braziliana.

| Eisenheim a răspuns:

Lăsând poveștile cu bil gates și iluminați, in Romania mor anual oameni, la fel ca peste tot happy fie că e covid fie că nu e oamenii vor murii in continuare happy

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Același lucru care s-a întâmplat și până acum. Trebuie să ne protejam și să ne amintim că și înainte de Covid oameni mureau. A venit o pandemie și nu mai exista Cancer sau Diabet? Adevărat, de Covid mor mai mulți oameni într-un termen mai scurt, dar o să se termine odată, nu?
Totuși, cred că epidemia asta va exista mereu. Ne va pândi din mâinile nespălate. Nu va pleca, dar dacă ne vaccinam și avem grija de noi și de cei pe care ii iubim, vom fi bine. Normalitatea nu va mai exista, dar va exista o nouă normalitate. Așa cum spune un citat dintr-o carte :

"Nici un om atins de războiul acesta nu va mai putea cunoaște fericirea dinainte. Dar cred că va fi o fericire mai bună, una pe care o vom fi câștigat (...) Însă fericirea aceasta era un dar al vieții și al iubirii. Nu ne aparținea cu adevărat, căci viața ne-o putea lua oricând. Dar nu ne va putea lua fericirea pe care o vom fi meritat, făcându-ne datoria. "