| AlexDorinel a întrebat:

Ce parere aveti despre mutatiile covid?
Aia din Anglia,din Africa de Sud,din Nigeria, din Japonia, din SUA?

Mai au putin si spun ca e o mutatie in groapa Marianelor))))

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem? Niciuna. E ceva nou pentru tine ca un virus din familia coronavirus face mutații?

| mgtow a răspuns:

Ca in filme zici ca se intampla cu virusul asta

| NoName75 a răspuns (pentru mgtow):

Exact
Si mai sunt și oameni care mai cred astalaughing
No comment

| WhiteLife a răspuns:

Că era de așteptat și sunt foarte posibile. La fel este și în cazul bacteriilor care produc infecțiile nozocomiale, cele rezistente la antibiotice. Virusurile sunt cu mult mai predispuse să aibă mutații. De-asta nu exista tratament pentru HIV și alte virusuri pe care le știm de mult timp.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu înțeleg ce te nelămurește. Mutațiile există de când lumea...astea stau la baza evoluției de fapt. Ce e așa surprinzător că un virus suferă mutații?

Dacă există organisme sau microorganisme vii în Groapa Marianelor (si dacă nu ma înșel, parca se descoperisera), atunci fii liniștit că există mutații și acolo.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnastasiaK):

Cum breh, nu se poate! E conspiratie! Totul a fost planuit de dinainte! Cipuri! 5G! Vor sa ne omoare cu vaccinuri! Ba nu, cu virusul! Ba nu, cu cipul! Ba nu, nu vor sa ne omoare! Vor sa ne controleze, de parca media mainstream si presiunea sociala ce rezulta din falsele modele promovate cu ajutorul acesteia nu ar fi indeajuns!

| AnastasiaK a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Jeez, nimic nu știi!

Deci să-ți explic: ne-au închis în casă ca să aibă timp să monteze antenele 5G. Apoi au dat drumul la 5G, care transmite covidul. De aia ne-au și lăsat să ieșim, ca să ne îmbolnăvim mai repede. După ce s-au îmbolnăvit destui, au adus vaccinul, iar prin vaccin ne bagă cipul, după care it's over. De aici ne controlează, ne omoară, fac ce vor ei (mă rog, nu pe toți, doar pe cei care folosesc Windows...eu de aia folosesc Linux de fapt, ca să supraviețuiesc). Iar toată treaba asta se întâmplă pentru că vrea să se răzbune Bill Gates că folosește lumea Windows fără licență. big grin

P.S. Cine vrea să preia teoria asta mă poate contacta în privat pentru copyright. laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnastasiaK):

Stai, stai asa! Eu mi-am luat de curand telefon cu 5G! Deci pot sa downloadez covidu' si dupa aia sa ii dau share prietenilor mei care au doar 4G? P.S. Gindeste-te ca varianta cu omoritul e aia usoara! Daca iti baga reclamele direct in cap?

| NoName75 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da
Dar de aia au lansat atâtea teorii conspirationistii că ăștia au băgat o panică în lume cu gripă asta de zici ca ii sfarsitu' lumii

| Nilsson a răspuns:

Se dorește revigorarea sentimentului de panică și incertitudine din primăvara trecută pentru ca să se vaccineze cât mai mulți.
Această clasă de coronavirusuri prin natura ei suferă un număr semnificativ de mutații din moment ce într-un singur om ajung să se replice trilioane de virusuri înmulțit cu sute de milioane sau chiar miliarde de indivizi.
E normal să existe mutații așa cum există găuri în brânză, mai lipsește din asta să se facă un subiect de știri.

| NoName75 a răspuns (pentru Nilsson):

Acum cum apare un virus deja gata, carantinam totul
Si se mai spune că noi oamenii am evoluat foarte mult?laughing
Bai frate, o gripă mai puternică a distrus economiile fiecare-i țări, cred ca cuvântul ideal pentru este că am involuatlaughing

| NoName75 a răspuns (pentru Nilsson):

*este
Pentru am pus din greseala și nu am observat

| NoName75 a răspuns:

Fiecare țară lanseaza modele noi și fac concurente care e mai periculoslaughing
Astea is covid 19 s, covid 19 s plus etc
La anul apare covid 20laughing