| GodOfThat a întrebat:

Salut! Daca vreau sa merg la un festival pe 2 septembrie si se intra doar cu testul covid, cu cat timp inainte trebuie testul PCR (cel care tine 3 zile) facut pentru a fi valabil la intrarea in festival? Am inteles ca la acest test raspunsul nu este dat pe loc si sunt putin in dubii.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca il faci cu 24 ore inainte ar trebui sa il ai in ziua festivalului.

| DvAnIeLa a răspuns:

Eu fac testul odata la doua saptamani.Il poti face u o saptamana inainte