| Bam64 a întrebat:

Vreau sa plec in Anglia zilele astea, însă am auzit despre stare de alerta.Mi-ar putea afecta călătoria, ce am nevoie pentru a călători fără vreo problema?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa stai 14 zile izolat odata ce ajungi in UK, Romania a intrat pe lista tarilor periculoase

| Thegirl15 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă pleci din Uk in România nu stai in carantină, in România carantina să ridicat dar dacă pleci din România în Ultimii stai 2 saptamani in carantină. În Anglia lumea moare pe bandă, România încă e ok.În România e 30.000 si ce va și în UK sunt aproape 300.000. Așa că nu compara.

| Thegirl15 a răspuns (pentru suntserios):

Din România în UK ****

| suntserios a răspuns (pentru Thegirl15):

Pai de ce sa nu compar. In ultima saptamana noi am avut im medie mai multe cazuri ca Uk la o populatie 4 ori mai mica. Deci e mai groasa treaba la noi ca la ei

| Dandinelle a răspuns:

Daca-ti poti face testul la maxim 48 de ore inainte de plecare, sunt sanse sa nu fie nevoie sa stai in idiotenia de carantina.

| ReZiSTorr a răspuns:

Am un vecin care a plecat saptamana trecuta in Anglia.E in carantina 14 zile.

| Thegirl15 a răspuns:

O sa trebuiască să stai în carantină 2 saptamani. Dacă te duci să muncești în Anglia, din punctul meu de vedere nu-ți recomand.