| Iote a întrebat:

Vi s-a intamplat unora dintre voi sa va pierdeti mirosul dupa vaccinul anticoronavirus? Fara sa fi trecut prin boala! Sau aveti cunostinte care au patit asta?
Eu stiu doua persoane apropiate mie care au patit asta. Si mi se pare ciudat. Nu vad explicatia.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de la o raceala sau o alergie iti poti pierde mirosul.

| Digikey a răspuns:

Inca nu m-am vaccinat, ca am ramas fara miros o saptamana de la raceala asta chinezeasca cu tulpini grecesti de se tot vaita astia la tv.

| Iote explică (pentru Digikey):

Chiar trebuie sa fii troll?

| Iote explică (pentru darrio2007):

Nu e cazul la astia doi.
De la alergie (daca ar fi avut) ar fi pierdut mirosul cu ani in urma.
Vaccinul s-a facut acum. E vara. In plus sunt oameni care nu au racit in viata lor. Sunt foarte rezistenti. Culmea, nici nu sunt rude, ca sa vorbim de genele familiei.

Răspuns utilizator avertizat
| Gligore2000 a răspuns (pentru Iote):

Da-ti jos ochelarii de cal si poate o sa vezi mai bine ce am scris.

| Vasile2003 a răspuns:

Te-ai gândit ca poate au coronavirus? ...chiar dacă si-au făcut vaccinul, câteva săptămâni durează până își fac imunitatea ...nu pierd nimic dacă își fac un test

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicatia e ca acele persoane vaccinate au luat Covid, dar nu au mai facut forme severe datorita vaccinului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam veche intrebarea, si cred ca deja s-a aflat ca "vaccinul iti introduce virusul in corp" deodata cu (inca ceva) care ar trebui sa ajute la vindecare, deci automat esti bolnav dupa vaccin. Iar pentru cealalta intrebare, daca esti vaccinat, da raspandesti virusul si intr-o "forma mai grava" pentru cei nevaccinati.