| AlexandraRo2 a întrebat:

1. Buna, numele meu este Alexandra! As vrea sa imi dati idei cum sa ma masturbez! Ceva mai palpitant!

2. Daca am facut sex anal pot sa raman insarcinata? Am 15 ani!

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar la inceput trebuie sa stii ca masturbarea reprezinta o activitate de obicei foarte placuta insa doar daca este facuta cu multa pricepere si chiar pasiune. Ai putea foarte bine sa te exciti si autosatisfaci prin simpla mangaiere a zonelor erogene de pe corpul tau. In orice caz ai putea sa-ti mangai la inceput sanii si sfarcurile precum si zona pubiana, vulvele si clitorisul. In timpul masturbarii in afara de a clitoris este indicat sa fie excitate si alte zone erogene de pe suprafata corpului. De regula marea majoritate a femeilor apreciaza ca placerea si satisfactia se obtin mai rapid daca se combina pozitiile adoptate cu anumite materialele folosite intr-un cadru ambiental/inconjurator cat mai placut pe fond muzical ambiental. Insa se considera ca fiind deosebit de importanta si tehnica folosita pentru a genera buna dispozitie si satisfactia maxima. Masturbare tine atat de imaginatia ta, cat si de obiectele folosite pentru a-ti provoca excitatia maxima. Doar prin incercari, experimentari si tatonari vei ajunge tu de una singura (daca nu ai un prieten/iubit) sa-ti determini cele mai excitante pozitii sau modalitati de a-ti crea placere, satisfactie sau orgasm. Ar fi ideal sa combini excitarea intravaginala cu una exterioara si sa folosesti concomitent si factori excitanti atat vizuali cat si sonori pentru a amplifica la maxim excitarea cat si placerea. Doar pe urma se trece la o masturbare mai avansata, a interiorului vaginului prin asa numita "degetica". Doar dupa ce se va largi canalul vaginal, vei putea folosi diverse obiecte alungite de diferite grosimi cu care sa te masturbezi si intravaginal. Virginitatea se pierde doar in momentul in care vaginul este penetrat de catre un penis real/adevarat al unui baiat/barbat in urma sexului de dezvirginare. Deci indiferent de ce natura este masturbarea si ce obiecte sunt folosite pentru a se realiza penetrarea vaginului (banane, castraveti, morcovi, lumanari, degete, dildouri sau vibratoare) si chiar daca se produce deflorarea (intentionata sau din neatentie), fata/femeia ramane in continuare virgina. Masturbare placuta deoarece vei ramane virgina. La sfarsitul/terminarea sexului anal chiar daca partenerul ejaculeaza mereu sperma in colon, NU se poate produce o sarcina nici in cazul in care sperma s-ar scurge/prelinge in afara anusului, fiindca probabilitatea ca in acest mod sperma sa ajunga intre labii si de acolo in vagin este infima, aproape imposibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In urma unui sex anal nu poti ramane gravida.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Buna, Alexandra!
Sfatul meu este sa te multumesti cu ceea ce este normal. Tot ce depaseste acest prag este similar cu boala.
Nu vei ramane insarcinata pentru ca ai facut sex anal, dar niste consecinte nasoale exista - in mod sigur te-ai convins. Probabil cauza e una hormonala, mai bine cauta o solutie, nu mai multe posibilitati de a face lucruri anormale, pentru binele tau!

| SatanLovesYou a răspuns:

Pentru masturbare cred ca mai "plapitante" ar fi jucariile sexuale. Daca ai cum sa iti iei... e o idee buna.

Si te sfatuiesc sa nu mai faci sex anal. Daca tot vrei sex, fa-o intr-un mod in care chiar simti placere si ajungi intr-un final la orgasm. Acum, problema ta.
(Si nu, nu poti ramane insarcinata, dar depinde cum ai facut-o)

| RoxanaGhost a răspuns:

Buna Alexa
1.[Luand in calcul si intrebarea 2, nu cred ca ai vrea sa te dezvirginezi] So...masturbarea inseamna cateodata sa-ti bagi si degetul singura acolo.Dar daca tu chiar iti doresti sa te masturbezi, poti sa cauti pe internet filme pentru adulti cu titlul "girl fingering" sau ceva de genul si ta-dam! iti faci niste pareri.
2.Nu,nu poti.Atat timp cat esti sigura ca si-o bagat penisul in anus si nu in alta parte[glumesclaughing]. Deci nu vei ramane insarcinata, dar ai grija daca s-o terminat in anus, sa te speli bine acolo imediat sa nu ajunga sperma pe vulva, caci atunci poate fi ceva...Eu cred ca te-ai informat suficient inainte sa o faci. Daca vrei imi mai poti cere sfaturi in privat.winking

| Ripley a răspuns:

Daca te uiti la un baiat sau daca te ti cu el de mana o sa ramai insarcinata. Nu o face!
referitor la masturbat, iti bagi degentul aratator in urechea stanga si incerci sa il rotesti in sensul acelor de ceasornic timp de o ora, o sa fie palpitant!

| alexbvrgd a răspuns:

Buna eu sunt Alex vrei sa facem cunostinta?

| Nu3sunt3proasta3 a răspuns:

Sall alexa!
1.Iti pot da eu niste sfaturi de cum te poti masturba (am avut si eu o pana de idei in privinta asta) in privat daca vrei.

2. Daca partenerul a ejaculat in timpul sexului anal e posibil sa ramai insarcinata. Daca nu a ejaculat in interiourl tau cel mai posibil nu ai ramas insarcinata.happy Sper ca te-am ajutat

| Bossdaboas a răspuns:

Te ajut eu! Vino la mine nu o sa mai ai chef de masturbare, garantat big grin

| MAriaandreea23523 a răspuns:

Poti ramane insarcinata fara prezervativ.