| Eudoareuforever a întrebat:

Daca ma masturbez doar prin clitoris,nu am încercat pana acum anal, pot sa ramân însărcinată? Si daca o fac doar prin clitoris mai sunt virgina?
Va rog cer seriozitate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin practicarea masturbarii indiferent de tipul acesteia si cum este intretinut, NU se poate ramane insarcinata. De asemenea prin masturbarea numai a zonelor erogene externe, si anume cum ar fi sani, sfarcuri, labii, clitoris, etc. dupa unii in mod absolut sigur vei ramane virgina. Insa in acceptiunea generala in urma practicarii masturbarii intravaginale prin asa numita "degetica" NU se pierde virginitatea. Se considera ca o fata ramane virgina pana in momentul in care intretine primul contact sexual asa numitul "sex de dezvirginare" adica pana in momentul in care este introdus un penis barbatesc in vagin. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum naiba sa ramai gravida? Crezi ca-ti provoaca degetele sperma? laughing Mai cititi frate si voi ca sunt chestiuni de baza astea.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ceri seriozitate, de ce pui întrebări precum aceasta?!?
Virgină ești până la primul act sexual cu partener/ă.
Sarcina se obține când se întâlnește un spermatozoid cu un ovul. Dacă ai spermă pe mâini când te masturbezi, da poți rămâne însărcinată chiar dacă te mângâi doar pe clitoris. Dacă nu ai de unde să iei spermă, nici gravidă nu poți rămâne. Ce naiba învățați voi la biologie / anatomie / igienă?!?

| NAT0 a răspuns:

Nu știam că te poți masturba anal.
Nu, nu poți rămâne gravidă că nu produci spermă.
Da, rămâi virgină până o să ai un penis în tine.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Ma voi inca nu ati aflat cum se fac copii? Nu ramai si da mai esti.

| comsacodrut a răspuns:

O sa ramai virgina, nu ramai nici in vecii vecilor insarcinata ca nu produci sperma. Enjoy