| Ghdjdjdj a întrebat:

1. Cand penisul este erect se decaloteaza obligatoriu?
2. Daca nu, atunci de ce in toate filmele porno capul penisului este neacoperit?
3. Eu am capul penisului acoperit dintotdeauna(am 16 ani si am facut sex) si este asa chiar si atunci cand este erect, dar niciodata nu m-a deranjat acest lucru. E vreo problema?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Penisul care este SANATOS d.p.d.v. fiziologic se decaloteaza atat in stare ERECTA cat si FLASCA.
2.) Protagonistii din filmele porno, de regula au penisul CIRCUMCIS, preputiul fiind indepartat in totalitate printr-o operatie chirurgicala.
3.) Penisul tau este afectat de FIMOZA SEVERA, probabil de gradul 4 (ultimul nivel). Probleme care de regula devin foarte GRAVE in timp, apar de regula dupa vaarsta majoratului, in cazul a 80-90% din cei care se confrunta cu aceasta problema.
https://www.youtube.com/watch?v=bRlgTBoAXrQ
Pentru mai multe informatii si explicatii necesare de a fi stiute, acceseaza si citeste urmatorul raspuns :
https://www.tpu.ro/......18-ani-si/
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

1. Nu în mod automat, dar îl poți decalota tu, dacă e nevoie.
2. Pentru că ăia sunt circumciși.
3. Poate fi doar dacă NU îl poți decalota nicicum și se va produce totuși acest lucru accidental - pot apărea complicații.

| minrest a răspuns:

Dar il poti decalota, complet si fara durere sau jena?

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Dacă, decalotezi normal când nu este sculată jumate este bine. Dacă nici atunci nu, deși nu cred, pentru că altfel nu ai cum să te speli normal, ori mergi la urolog, ori faci așa. În cadă cu apă caldă, în fiecare seară, decalotezi maxim cât trebuie, sau cât permite să nu te doară. Ar trebui să se scoale, din cauza stimulării,, atunci când este tare, la fel încerci și ții decalotat cât permite. Trebuie ținut așa cât poți, 5-10-15 minute, un pic să simți că se întinde așa zisa ață, și inclusiv prepuțul de pe cap se va dilata, până eliberează tot capul. Va fi de durată, dar vei reuși, în felul ăsta să nu mai treci pe la medic. Acum tu alegi. Eu așa am făcut, pe la 18 ani. Nu mi-a zis nimeni, așa am știut că voi rezolva problema, și am reușit. La tine poate dura 1-2, depinde cât de mult îți dorești să fi normal cu măciuca. :-}