| SaraaaLove a întrebat:

1.cum pot sa atrag un baiat?
2.cum ii fac avansuri?
3. ce ii place?
4. ce nu-i place?
raspunsuriile pe care o se le dati (eu vreau din raspunsurile voastre sa ii le spun lui tipul de care imi place)

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

1. Priveste-l in ochi! Cuvintele pot fi interpretate gresit, insa o privire nu minte niciodata. Iti va intelege cu siguranta mesajul si va fi intrigat sa te cunoasca.Zambeste-i! urmatorul pas este sa-i zambesti discret. In caz contrar, nu va mai sti cum sa-ti interpreteze privirea. Contactul vizual este foarte important, iar comunicarea, chiar si cea prin mimica si gesturi, este primul pas spre a-l cunoaste.

2. In primele minute dupa ce cunosti un baiat, este foarte important sa ii faci un compliment, acest lucru il va face sa inteleaga ca ti-a starnit curiozitatea, iar acest lucru nu atrage dupa sine decat o atitudinte favorabila fata de tine!
Fii intelegatoare! Este una din principalele trasaturi pe care pun barbatii accentul si cheia spre o relatie echilibrata! Mai intai de toate, ei au nevoie de femei care sa le inteleaga starea de spirit si care sa ii lase in pace atunci cand au nevoie de acest lucru! Iar daca esti intelegatoare, el se va simti inteles si va fi...cucerit!

3. Simtul umorului. Sa fii amuzanta este o arma importanta in fata barbatilor. Daca reusesti sa continui sa-l faci sa rada lucrurle vor evolua. Inteligenta si creativitatea. Inteligenta este sexy daca e folosita astfel incat e interesanta. Foloseste-ti inteligenta si creativitatea sa-l surprinzi cu concepte, fantezii, si lucruri la care nu se asteapta, fermecatoare si distractive. Grija. Barbatilor nu le place sa fie supra- apreciati, sa le cumperi lucruri sau sa ii sufoci cu saruturi. Dar daca gasesti o metoda prin care sa-I spui ca te gandesti la el astfel incat sa nu pari dependenta si singura si sa-I transmiti ca ai nevoie de el, o sa-I placa. Poti sa-I trimiti un mesaj sau un email sa-I spui ca te gandesti la El. Atentia. Barbatilor le place atentia. E bine sa ii dai indicii ca ai fost atenta decat sa fii pur si simplu hipnotizata cand face ceva. Poti sa ii comunici ca ti-a placut cand a facut ceva decat sa stai acolo in fata lui hipnotizata astfel incat el sa vada asta.

4. Să fie dependentă de el. În multe cupluri femeile sunt dependente de bărbaţi. În momentul în care se implică într-o relaţie uită de tot şi de toţi: ea nu se mai vede cu prietenele ei sau nu mai face lucruri care înainte îi făceau plăcere.Însă, trebuie să ştii că barbatul de lângă tine urăşte ca tu să stai numai acasă, să îl aştepţi pe el sau să fii disponibilă în fiecare moment doar pentru el, să îl plictiseşti cu tot felul de lucruri tipic femeieşti, în loc să te vezi cu prietenele tale să discutaţi de ale voastre. Bărbaţii preferă femeile independente, puternice, cu viaţă proprie! Să fie prea geloasă şi să îl verifice non-stop. În momentul în care iubeşti pe cineva este imposibil să nu fii şi gelos. Ca orice lucru, ce e prea mult strică. Gelozia poate fi constructivă, însă când e în exces îl sperie pe celălalt şi îl face să se închidă în el. Nici un bărbat nu îşi doreşte o prietenă geloasă până şi pe căţel din cauză că el îl mângâie prea mult. Aici deja este chiar prea mult şi devine chiar penibil. Să nu se îngrijească. Multe fete în momentul în care au o relaţie serioasă, refuză să se mai îngrijească. Ele consideră că dacă au alături un bărbat el o să fie prin preajmă indiferent de situaţie. O relaţie înseamnă să investeşti dacă vrei să primeşti. E vorba de pensat, tuns, vopsit, unghii îngrijite. Să fie prea emotivă. Bărbaţilor le place să se simtă puternici şi să protejeze o femeie, însă nu suportă prea multă dramă, ei au nevoie şi de femei puternice care să le fie alături şi care să îi susţină.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat