| alexulu a întrebat:

1)Fetelor, daca ar fi sa alegeti intre 2 tipi primul (X) este un tip smecher si tupeist si altul (Y) este unul mai timid si sensibil. De ce il preferati pe x si nu pe y ce are x si nu are y? ce va place sau nu va place la amandoi? Pe care ati alege si de ce?
2) si inca o intrebare: Credeti in dragoste la prima vedere? Credeti ca ea e posibila sa faca o relatie intre 2 persoane?

Răspuns Câştigător
| ddeeaa a răspuns:

Poi si eu am fost incurcata in dilema asta, mi-a placut de 2 baieti care erau total diferiti unu de altul si l-am ales pe y si ce sa ales? pot sa zic nimic decat o fosta relatie frumoasa, am fost 6 luni impreuna cu el a fost ok, dar dupa ce a trecut timpul m-am plictisit eu fiind o fata cu umor, sociabila, cu tupeu, si s-a dus totul, cel putin din partea mea.

Defecte si calitati:
X- poti sa te distrezi cu el si cu prietenii lui, "sa iesiti in lume", sa glumiti si s afaceti tot felul de trasnai, cu el nu te plictisesti pentru ca fiecare zi e diferita, dar partea rea e ca ca nu poti sa iti petreci prea mult timp numai tu cu el, uneori o sa prefere sa se uite la meci, s amearga la pescuit sau in club cu baieti decat sa stea cu tine, si o sa fi geloasa pentru ca multe fete o sa se uite dupa el, si poate si el dupa ele(depinde de fiecare baiat)

Y- petreci cu el momente inedite, speciale, este tandru, ai parte alaturi de toate chestiile alea frumoase dar nu si de distractie cu gasca si de trasnai si la sfarsit te plictisesti

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

2)Dragoste la prima vedere.Subiect de romane/filme/melodii.Atat
1)X-ul pentru ca reprezinta provocarea.Sa slefuiesti un diamant brut nu e asa usor

| Acvila a răspuns:

Timidul si sensibilul ar fi alegerea mea.
2.atractie la prima vedere, poate; faza cu dragoste la prima vedere a inventat-o industria filmelor...

| andreea_9470 a răspuns:

Nici unullaughing. genul meu este cate putin din aman2.adica a fie tupeist si sociabil, sa aiba prieteni multi, dar fata de mine sa fie dragastos si sensibilbig grin

si da, eu cred in dragoste la prima vedere, si clar ca poate sa se transforme intr-o relatie serioasa

| BruneTTe a răspuns:

1. Pai nu e bine nicicum. De ce? [ voi scrie ca si unei fete, deci tu esti fatalaughing SCUZEE big grin ]
Baiatul sensibil, chiar daca isi petrece mult timp cu tine si poate [adica sigur] se si poarta mai frumos decat cel tupeist va ramane un baiat timid, care se fereste de anumite lucruri, persoane din viata lui. Alaturi de un asemenea baiat nu poti face multe lucruri, degeaba esti tu tupeista si sociabila daca el nu e. Nu va vrea sa faca multe lucruri in timp ce tu vei fi dispusa sa le faci.
In schimb, baiatul tupeist este "tare" pentru ca are gasca lui, cu baietii lui, cu care te poti foarte usor distra, face glume. dar in acelasi timp el e cel dorit de multe alte fete, poate nici nu pune atata suflet intr-o relatie ca cel sensibil [ depinde] si de obicei nu se dovedeste a fi un partener stabil. Mai devreme sau mai tarziu va pleca dupa alta, ca doar e tare laughing Si cu atatia prieteni in jur, sigur nici partenerei nu ii ofera prea mult timp.
Deci. ar fi mai bine cate unul din fiecare. Sau. sa fie un cuplu format din oameni de acelasi fel : 1 timid cu o timida, un tupeist cu o tupeista smug nu invers ca nu prea merge.
2. Dragoste la prima vedere? De ce nu? Dar stii cum e. ca sa crezi 100% in ea trebuie mai intai sa o simti, sa o intalnesti.Pana atunci e doar fictiune.

Pfff.sigur am scris multlaughing

| StropiDeDor a răspuns:

Am avut un prieten ca Y.era ok el, nu aveai ce-i reprosa, insa a intervenit monotonia.nu cred ca neaparat din cauza temperamentului lui, ci nu stiu, poate asa a fost sa fie.

acum sunt de ceva timp cu un baiat X.cum am spus si restul, relatia asta nu ma plictiseste niciodata, plus ca felul lui de a fi ma schimba in bine si pe mine.ne simtim foarte bine, insa cum lui ii cam place viata, ii place sa fie mereu in centrul atentiei, nu stiu cat de stabil va fi pe viitor.

2)nu! consider ca dragostea apare in timp. ceea ce leaga 2 persoane la inceput este atractia fizica, dupa care ei se cunosc mai bine si incep sa se iubeasca

| Byankaa66 a răspuns:

Si totusi sa nu uitam ca pisica blanda zgarie rau deci in cazul asta martzogu bland zgarie rau, nu stiu pe care l`as alege, si nu cred ca exista dragoste la prima vedere, poate doar o atractie dar nu dragoste, poate de la a doua intalnire, a treia, etc.

| un copil:x a răspuns:

Mereu m`au atras baietii mai smecheri, tupeisti.Pentru mine e important sa aiba tupeu, sa stie sa aiba grija de mine.Esti mai in siguranta cu un baiat care este smecher decat cu unul timid, sensibil, cumintechatterbox.

Iar dragoste la prima vedere nu stiu daca existathinking, in schimb pot exista o atractie fizica foarte marelove struck

| VogueB a răspuns:

Y :d dupa ce ii indepartezi stratul, dai poate de o persoana amuzanta, distractiva etc. care si. a depasit timiditatea in preajma ta.

| aisha01eu a răspuns:

1) pe cel sensibil si timid, pentru ca celalalt e dezgustator pentru mine.
2) nu, aia e atractie. Ceva de genul "wow westi super, ce zici daca...". my opinion

| Simoni a răspuns:

Eu una asi alege Xhee hee
Asa este prietenul meu. si eu sunt la fel. depinde si de firea tahee hee
Este mai bine sa fii cu un baiat shmecher si tupeist. daca se ia cineva te tine sigur de va apara pe cand celalalt nu se stiewinking

Da. cred in dragoste la prima vedere.
Eu si prietenul meu ne-am vazut si a2a zi eram impreuna ne simtzeam f atrasi unul de altul. si acum avem 1 an jumate tongue

Bafta :*

| Kiddo_2770 a răspuns:

1) L`as alege pe cel ce tine la mine! Amndoi sunt interesanti dar nu pot tine amn2 la tinewinking

2) Dragostea la prima vedere...cam greu dupa parerea mea thinking Dar poate exista! Dragostea poate face orice!

| LollipopWithHeroin a răspuns:

1.Eu cred ca l-as alege pe Y. Vreau sa spun, nu mi-ar placea sa fie ca o fata, dar mereu am urat genul de baieti mai smecheri.Ati vazut filmele americane.Baiatul cel mai popular(cel din echipa de fotbal) si fata cea mai populara(sefa majoretelor) se casatoresc si au mari probleme in casnicie si copii care si ei vor avea aceeasi soarta in relatii.
2.Eu una chiar nu cred. Poate exista, dar nu cred in genul acesta de atractie decat in filme, si nu in toate(doar alea gen Twilight, cand iubesti atat de mult pe cineva).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești timid și sensibil? Uofff, vrei să ne fie și milă? Parcă am mai zis pe undeva că ne-am plictisit de întrebări d-astea.

| IoanaIoana23 a răspuns:

As vrea sa iti raspund doar la a 2 intrebare, caci la prima is in incurcatura, dragoste la prima vedere nu exista ci exista doar placerea ochiului uman de a vedea ceva frumos, aceea nu este dragoste adevarata ci doar infatisarea atractiva ce ai vazut tu la cineva.

| I love you:X a răspuns:

1) Oricare dar sa tina la mine. dar uneori aia "smecheri" sunt sh mishtocari. 2) Da, cred in dragoste la prima vedere. big grin Da, poate fii o relatie foarte frumoasa:X.