| anonim_4396 a întrebat:

A fost si este relatia perfecta. Sunt mai mult decat foarte ok cu el. Dupa 2 ani relatie, a plecat in strainatate sa munceasca pentru a ne putea face un viitor, impreuna si tot asta planuim. Au trecut 2 luni de atunci. Si de cateva ori mi-a spus ca are impresia ca il insel si ca este clar ca-l insel. Caci spune el "o femeie nu poate sta atata timp fara sex." Nu stiu de ce imi aduce asemenea acuze. El a mai fost plecat si a fost inselat, si il intelg ca l-a marcat acel eveniment neplacut. Insa, eu nu sunt la fel. I-am spus tot ce-i puteam spune sa-l coving. Ma simt foarte rau caci mi-a spus ca nu poate avea incredere, ca a incercat si nu poate. Si tot asa o ducem, e bine totul, insa il simt, ca tot asta gandeste. Amandurora ne este frica de acelasi lurcru, el spune ca el poate, eu nu pot. Mi-e frica sa nu ajunga sa ma insele el cu gandul "oricum o face si ea, chiar daca nu recunoaste" Eu nu l-as insela pentru nimic in lume! Nu stiu ce sa mai fac... Cum sa-l mai conving. Sunt la pamant. Ce sa-i mai spun sa inteleaga ca nu toate femeile sunt la fel?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-l daca te iubeste. Probabil ca va zice "da". Dupa ce spune "da", spune-i "daca ma iubesti, atunci ai incredere in mine... Si eu te iubesc si nu te-as insela pentru nimic in lume! Te rog eu sa ai incredere in mine. Stiu ca ai fost ranit si toate cele si ai fost inselat de multe ori dar te rog sa ai incredere in mine. Nu te-as insela si nu te-as minti in ruptu capului. Daca vrei vorbim la telefon sau pe chat si ne vedem pe skype cu camera web in fiecare zi." sau chestii de genul, stii, ca sa il mai calmezi. Daca spune ca o femeie nu poate sta asa mult timp fara sex, spune-i ca ai tu jucarii cu care sa faci "sex singleplayer" laughing daca stii la ce ma refer laughing

Sper ca te-am ajutat cumva. Multa bafta!

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Daca asta e relatie perfecta...
Ma rog. Deci, dupa 2 ani de zile trebuia sa stie ce fel de femeie are langa el. Ori ii baga cineva in cap prostii despre tine, ori el te inseala si incearca cumva sa se elibereze de vina aruncand pisica in curtea ta. Eu as merge mai degraba pe a doua varianta.
Plus de asta, o femeie poate sta mult timp fara sex, spre deosebire de un barbat.
Eu asta cred, ca el umbla si te face pe tine sa te simti aiurea ca sa nu il banuiesti pe el.
Parerea mea e ca orice i-ai spune e nul. Daca chiar are paranoia asta in cap, oricum cu vorbe nu i-o vei scoate si cu cate argumente ii aduci cu atat el va crede si mai tare asta. Iar daca e varianta in care el te inseala, stie oricum ca nu il inseli dar face asta ca sa se elibereze el de vina.
Eu in locul tau i-as spune clar sa ma lase in pace cu prostiile lui si sa vorbeasca cu mine doar daca are ceva frumos si inteligent de spus.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca v-ati iubi si ati avea incredere in voi, nu v-ati mai pune problema asta! Sigur nu inseala niciunul acolo unde e dragoste.

| e1xtz a răspuns:

Iar ai aparut!

Relatia voastra ''perfecta'' este de fapt trista rau, concluzia asta rezulta din intrebarile tale din ultimele doua luni pe aceeasi tema, paranoia, obsesiva.