| LoR3333 a întrebat:

Prietenul meu cu care sunt impreuna de 1 an si 9 luni e plecat in strainatate de o luna si imi e frica sa nu ma insele! Imi spune tot timpul ca me iubeste dar nu stiu...am inpresia ca s-a cam distantat de mine! Ce sa fac? Ce sa ii spun ca sa ii demonstrez ca il iubesc si sa il determin sa nu ma insele? Hepl! Dau fundita! :* :*

8 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Pai cand iti spun ca te iubeste spune-i si tu ca el e iubirea vietii tale. sau daca vezi ca se indeparteaza ori urmareste-l ori e timpul sa purtati o discutie de genul "tu vrei sa mai fi cu mine?" sau chestii din astea bafta

| Twinky a răspuns:

Vorbeste cu el si spune`i ce simti. Daca te iubeste cu adevarat n`o sa te insele. Daca te inseala inseamna ca nu te merita.happy

| alina_1454 a răspuns:

Te inteleg perfect:* nu cred ca daca i-ai spune cal iubesti sau ca ai sta in limba dupa el ar face ca tine,oricum baietii fac ce vor,depinde si de el ce simte,trebuie sa-i arati cati pasa de el si poate si el te iubeste si nu te va insela, fal sa te iubeasca si cu siguranta nu te va insela! succes mult si eu am patit ca tine si i-am aratat prin fapte cat de mult il iubesc si l-am facut sa ma iubeasca cum nu a iubit pe nimeni, pacat ca relatia mea cu el s-a rupt! bafta:*

| r3cky a răspuns:

Eu am fost plecat 2 luni si ceva in strainatate ( eram cu prietena mea de aproape 3 ani ). Nu am inselat-o ( Dumnezeu imi e martor ) si nici nu am de gand sa o fac vreodata. Ideea e ca daca ai incredere in el ar trebui sa nu-ti mai faci scenarii in minte. Presupun ca dupa 1 an si 9 luni il cunosti mai bine ca sa stii ce are in cap. Legat de partea ca s-a distantat de tine eu cred ca ti se pare, probabil erati obisnuiti sa va vedeti zilnic si acum iti este greu. Asteapta momentul revenirii lui ca "face toti banii".winking

| iuli_2345 a răspuns:

Sunt si eu ca tine... AR trebui sa fii sigura pe tine si sa te lasi ghidata de inima. Totusi aveti 1 an si 9 luni e ceva. presupun ca ati trecut prin multe lucruri.Sunt sigura ca te iubeste si el.Doar ti se pare ca este distant de tine.Ti se pare lucru asta la mine e la fel dar mi-a explicat si a zis ca nu e asa e doar aceea perioada ca de abia e plecat si na. stai linistita nu te va inselahappysper ca ce ti-am scriu aici sa-ti fie de ajutor.

| Mihaela_8091 a răspuns:

Ei bine, nu prea sunt sanse; stii ce cred eu? ca el te inseala chiar acum cand citesti tu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy
Ar trebui sa fii alaturi de el, sa-l intelegi si sa nu pari suspicioasa cand vorbesti cu el, nici geloasa, probabil este si el destul de stresat din pricina mutarii.
Vorbeste-i cald, intelegator, mai intreaba-l ce-i pe acolo, daca s-a obisnuit, spune-i ca iti e dor de el si ca ii esti alaturi indiferent de ce se va intampla.
Nu trebuie sa pari geloasa nici sa-l tragi la raspundere sau sa-l sufoci. Trebuie sa-i arati ca ai incredere in el si lucrurile vor merge de la sine, relatia va rezista daca stii cum sa te comporti happy
Succes

| LoR3333 explică:

Multumesc mult tuturor...si da mihaela... daca nu poti sa-i faci cuiva bine nu il pune pe ganduri si mai tare!