| KeepitLondon a întrebat:

A incercat iubitul meu sa ma dezvirgineze cand incerca sa o bage si simteam ca ma doare, il opream, a incercat si a 2 a oara m-a durut, iar mai tare si l-am oprit din nou,a fost fara prezervativ ca ma durea rau, nu si-a dat drumul, dar mi-a intarziat ciclul cateva zile, e normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se recomanda ca intotdeauna dezvirginarea sa fie efectuata cu folosirea prezervativului fiindca lubrifiantul existent pe acesta ajuta foarte mult penetrarea initiala. Se estimeaza ca prin folosirea prezervativului durerea resimtita se reduce la cel mult 1/4 comparativ cu durerea pricinuita de penetrarea vaginului de catre un penis pe care nu este montat prezervativul. De asemenea folosirea prezervativului reduce si "durerile de cap" precum sunt cele provocate de teama de a se fi putut format o sarcina nedorita. Uneori se constatata unele mici intarzieri de pornire/incepere a mentruatiei dupa intretinerea sexului de dezvirginare insa acestea nu pot fi inexplicate medical si stiintific. In cazul tau, in care practic nici nu s-a produs dezvirginarea intarzierea este cu atat mai inexplicabila, bineinteles daca ciclul tau menstrual este unul regulat. In cazul in care ciclul tau menstrual a fost pana in prezent neregulat atunci intarzierea actuala se datoreaza acestui fapt si ingrijorarea este nejustificata. Insa nu se poate exclude in totalitate nici posibilitatea de a fi insarcinata in cazul in care incercarile de dezvirginare s-au petrecut in perioada fertila a ciclului. Daca intarzierea persista si depaseste 7 zile se poate efectua un test de sarcina. Multa sanatate!

| KeepitLondon explică (pentru corbulalbrosu):

Da aveam ciclu regulat a intarziat 3 zile, e normal?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și pe lângă avantajele deja menționate ale dezvirginării cu prezervativ, mai vin și eu și adaug încă unul: pentru că acolo se produce o rană, riscul de a o infecta e cu atât mai mare dacă penisul nu e „închis" într-un mediu steril - prezervativul. De ce crezi că toți chirurgii umblă cu mânuși de latex prin trupul pacienților în operații? Tu te-ai lăsa operată de unul care vine cu mâinile goale? NU?!? Păi atunci de ce lași un penis neprotejat să se zbenguie peste rana produsă de ruperea himenului?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvirginarea se face cu prezervativ. Daca nu esti suficient de lubrifiata si relaxata nu are rost sa incercati ceva, eventual beti o gura de tarie.

Ciclul probabil ti-a intarziat de la toata maltratarea. laughing

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Offf trebuie sa te iubeasca inainte sa te sarute sa te mangaie sa te exciti inainte trebuie sa te ia usor sa sarute sani etc,,,,! E normal sa mai intarzie dar nu mai mult de 2 saptamani la varsta ta