| Yoyo222 a întrebat:

Buna, sunt noua pe site. Am facut dragoste pentru prima oara cu iubitul meu. Am folosit prezervativ. Cand a incercat penetrarea s-a oprit fiindca ma durea pe mine prea tare insa acum am o usoara mancarime. Ce credeti ca ar putea fi? As putea avea vreo infectie sau ceva?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E posibl sa fie o mica iritatie de la incercarea voastra estuata dar n-ai nimic. La fel de improbabil e sa ai o mica reactie alergica la latex/lubrifiant dar asta o sa afli dupa mai multe incercari.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bine inteles ca exista posibilitatea ca in timpul preludiului, sau chiar in timpul actului sexual sa fi ajuns in vagin si o bacterie provenita din zona anala din imediata apropiere de vagin si astfel sa se fi instalat o infectie vaginala. Dar la fel de bine s-ar putea sa fie votrba doar de o iritatie ori o reactie alergica asa cum a mentionat si userul @RoCkKiD. Doar daca mancarimea persista si se accentueaza in zilele urmatoare, o proba din secretia vaginala, trebuie sa fie analizata intr-un laborator de analize medicale in vederea depistarii agentului patogen si pe baza rezultatului obtinut sa fie prescris tratamentul adecvat. Sanatate!

| Yoyo222 explică (pentru corbulalbrosu):

Si ar trebui sa merg la un ginecolog in acest caz?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Yoyo222):

Acum 2 ore | Yoyo222 explică (pentru corbulalbrosu):
Si ar trebui sa merg la un ginecolog in acest caz?
NU neaparat, dar ar fi de preferat sa procedezi in acest mod, adica sa te prezinti la o consultatie ginecologica fiindca asa este indicat sa procedeze orice femeie educata, emancipata si rationala dupa ce isi incepe viata sexuala mai ales daca ai varsta de peste 16 ani fiindca in acest caz te poti prezenta fara sa fii insotita de o alta persoana.
https://www.youtube.com/watch?v=GxwrKkwBKD8
https://www.youtube.com/watch?v=2ozK8F7JTM0

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ai o infectie.

| Andreeush a răspuns:

Poate fi vorba de o iritatie.