| anonim_4396 a întrebat:

A murit singura fata care am iubit-o cu adevaratsad.Nu sunt o persoana care sa ceara sfaturi si ajutor.Sunt genul de persoana care este capabila sa-si rezolve problemele singur.O sa incerc sa fac un rezumat scurt.Mi-a palcut prea mult viata.Tot timpu eram plecat cu "anturajul meu dubios,, cum il numea easad.Nu am inselat-o niciodata si nu mi-am batut joc de ea pentru ca o iubeam.Si nu is genul de persoana sa-mi bat joc de oamenii la care tin.Am principii si o grila valorica.Toata noaptea stateam in club si jucam poker pe bani. Aveam o perioada cand beam o sticla de whiskey pe noapte.Am lasat alcolu definitiv pentru ea. Fumez iarba de 2 ani de zile in fiecare zi s-au odata la doua zile.Iarba nu am lasat-o si a acceptat acest lucru pentru ca nu vroia sa ne despartim. Aveam un anturaj dubios cum il numea ea care putea sa rezolve orice problema in oras. Aveam intrare peste tot in oras, toata lumea ma saluta si ma respecta.In cluburi aveam card "Vip,, intram gratis in toate cluburile gratis.Majoritatea fetelor vroiau sa fie cu mine pentru ca le placeau aceasta viata, sa fie in centrul atentiei si sa obtina anumite beneficii.Insa le-am refuzat pe toate, pentru ca o iubeam prea mult pe prietena mea si nu puteam sa-mi bat joc de ea.Intr-o noapte prietena mea a mers intr-un club cu varasa si cu inca doua fete.Niste "Bodyguarzi,, de la acel club au inceput sa o batjocoreasca, sa o loveasca si sa traga de ea. Urmatoarea zi m-am intalnit cu ea si am vazut ca era lovita la fata si am intrebat-o cine a lovito.Nu a vrut sa-mi spuna adevarul, ca era constienta ca nu puteam accepta sa fie batuta si mergeam peste ei.Insa acei baietii au facut rost de numarul ei, tot o injurau, o amenintau la telefon si o teroriza.O considerau o distractie sa ameninte o fata si sa o sperie.Asa ca mi-a povestit tot ce s-a intamplat, ca numai a rezistat.Mi-am sunat doi prietenii si am mers in club sa vorbesc cu ei.Nu sunt genul de persoana care sa apeleze la bataie.Nu dovedesc nimic daca bat pe unu si pe altu.Am pus un prieten sa-i batjocoreasca si sa ii terorizeze sa le dea palme in club.Sa-i injosesc era scopul.Am rezolvat problema numai au sunato niciodata de atunci.In "Ajunul Craciunului,, am fost asteptat de acesti baietii in fata blocului unde stateam si m-au injunghiat in plamanul stang, mai cativa centimetrii si imi atingea inima si muream.Am fost dus de urgenta la spital si am fost operat.Am fost tinut pe morfina, era singura care imi putea calma durerile groaznice care le aveam.Prietena mea a venit la mine la spital si mi-a zis ca mai bine ne despartim sa nu se ajunga mai rau, sa numai o caut si ca ma iubeste.Stiu ca orice relatie are un sfarsit si trebuia sa accept asta, chiar daca nu imi era indiferent.Am stat 1 luna si 2 saptamani internat in spital si inca 2 luni imobilizat la pat acasa pana m-am recuperat.A venit momentul sa le fac plata inapoi baietilor care au bagat cutitul in mine.Am mers cu doi prietenii si le-am dat o spitalizare de toata frumusetea cu coaste si maxilare rupte. Dupa m-am intalnit cu fata pe care o iubeam accidental in "Mall,, insa a refuzat sa vorbeasca cu mine.Numai am cautato.Acuma o saptamana vroiam sa vad ce face si am mers pana la ea acasa, sa vorbesc cu ea.Mi-au raspuns parintii ei si mi-au zis ca a murit intr-un accident de masina.In acel moment am avut un sentiment foarte greu de explicat si simteam cum se darama totul.De atunci fumez cate 10 cuie de iarba pe zi singur.Ii singura care imi mai poate schimba starea.Is constient ca numai am ce sa fac sa mai schimb aceasta situatie.Nu sunt genul de persoana care sufera, insa chiar nu pot trece asa usor peste moartea ei.Sa nu incepeti sa ma faceti drogat s-au chestii de genul, chiar nu sunt. Iarba nu intra in categoria drogurilor, mai daunatoare is "etnobotanicele,, care is legale.Am o viata de film, am mai trecut prin foarte multe insa nu o sa stau acum sa-mi povestesc intreaga viatasadChiar mi foarte dor sa mai o vad macar odata, chiar daca stiu ca nu este posibil.Ce pot sa fac sa trec mai usor peste moartea ei?sad

12 răspunsuri:
| piciucl a răspuns:

De ce n-a aparut la televizor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vazandu-ti caracterul ce vroiai sa faca saraca fata? pentru ea nu mai existi iar ea pentru tine e moarta, tu fa bine si te lasa de iarba ( care spre surprinderea ta este trecuta pe lista drogurilor ) baga-ti mintile in cap, nu mai fi orgolios si razbunator deoarece viata ta o sa continue ca si pana acum, dupa cum ai zis tu viata de film, dar un film fara prea multi spectatori, faci ce vrei cu viata ta deoarece tu comanzi tu executi, nimeni nu-ti impune ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori viata ne loveste atunci cand ne asteptam mai putin, dar trebuie sa devenim mai puternici si sa invatam din greselile pe care le facem.
Poate acum ti-ai dat seama ca nu ai facut altceva decat sa iti irosesti viata si timpul, gandeste-te ca acea fata te-a iubit cat a putut ea de mult si tu nu ai stiut sa apreciezi asta (trebuia sa scapi de toate viiciile proaste si nesanatoase).
Imagineazi ca prietena ta te priveste de undeva si este dezamagita de tine, de ceea ce fraci acum si cum te distrugi.
Cel mai bine ar fi sa te schimbi demonstradu-i ca esti al om, un om mai bun care ii azuta pe ceilanti.
Ca sa treci mai usor peste asa trebuie sa te schimbi sa iti gasesti linistea poate chiar sa pornesti intr-o calatorie sa vezi ca lumea e si altfel nu numai cluburi droguri si bautura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate imi dau seama tu ai avut o viata destul de "usoara" gandeste-te ca altii sunt nevoiti sa munceasa zi de zi si nu isi permit sa piarda toate noptiile prin cluburi si sa joaca poker pe bani...
Uneori in viata mai primim si lovituri iar scopul acestor lovituri este sa ne sculam sa depasim momentul si sa ne schimbam aratandui lui Dumnezeu sau prietenei tale ca se poate.
Acuma nu stiu cum esti tu si ce faceai mai exact, dar nu ai dat de greutati...
Scopul nu este sa treci mai usor peste asta ci sa te schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze, dar nu te judec ccea ce spui tu mi se pare cam exagerat cred ca ar trebui sa scrii o carte despre viata tahappy
Acuma nu trebuie sa pozezi intr-o victima ca tu ii ajuti pe toti si uite ce ti se intampla, ca Becali el ia ajutat pe "hoti" si a ajuns la inchisoare important e sa inveti ceva din greseli, iar cu vorba buna poti evitai bataia ( si poate nu mai ajungeai la spital).
Tu oricum ai avut problema. o viata "usoara" lipsita de griji acum nu stiu ce faci tu mai exact si cu ce te ocupi dar daca ii ajuti pe cei mai putini norocosi e bine numai sa nu te lauzi si sa fi mandru ("Eu cred numai in mine").
Cred ca pentru oricine povestea asa si viata ta i se par cam exagerate.
Daca mai scrii ceva spune-ne si noua daca mai sti sa faci altceva in afara de cluburi toata noaptea poker pe bani, iarba... mi-ar placea sa stau si eu si sa imi vina banii pe tava (dar nu in cluburi pentru ca le detest ).

| Xenya a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa te aduni si sa spui:"De astazi incep o noua viata"sa incerci sa fii asa cum vroia ea, pentru ca ea sa fie mandra de tine de acolo de unde este! Trebuie sa ii demonstrezi ca se poate! happy

| Cosmin1I a răspuns:

Let me guess:parinti bogati, caracter de smecheras, lumea iti respecta parintii nu te tine, prieteni ai deloc deoarece cei ce stau cu tine stau pentru *faima* ta ..hmm aa si da...esti asa de *Respectat* faimos ..smecher ca sa zic asa incat ai apelat la TPU sa te descarci? Hard to believe dar in fine Condoleante totusi pentru o fata care a crezut in tine si a incercat sa te protejeze..asta in caz ca spui adevarul.

| Cosmin1I a răspuns:

Scuza-ma dar tocmai mi-ai dat dreptate in tot ce am zis.In 80% din poveste ne-ai insirat viata ta respectata si restul a fost problema pentru care ai venit aici. P.S:Generatia noua mereu se ia de varsta pe internet asa ca ai grija cum calci ca s-ar putea sa te gafezi. HaveFun.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te duci sa vorbesti cu un psiholog... ai multe pe suflet si trebuie sa te descarci. Ar fi bine sa incerci... Eu in locul tau as plange tot ca sa ma descarc.

| scrisoarededragoste a răspuns:

Buna,ai o poveste de viaţă întradevăr impresionantă.

În primul rând cred că ar trebui să discuţi cu cineva de specialitate pentru aţi face "oridine în gânduri" cât de cât. În al doilea rând aş fi de părere să renunţi pentru ea la aceste obiceiuri de a fuma, a te droga şi ştii tu dacă ar mai fi şi altele. (ea te vede de unde este şi sigur şi-ar dori să ai o viaţă fericită alături de o altă persoană) Niciodată nu vei putea păşi în viitor dacă nu vei fi împăcat cu trecutul. Moartea unei persoane dragi cauzează multă durere în sufletul nostru, ştiu, dar nu cred că trebuie să o iei în considerare ca pe "ultima şansă".

Tristeţea supremă este să-ţi trăieşti viaţa fără să iubeşti. Tu ai iubit, nu te poţi considera o persoană tristă. Pierdem în viaţă ani, iar la moarte cerşim o clipă! O seară cât mai liniştită şi multe împliniri în viaţă.

P.S. http://www.youtube.com/watch?v=_wwo6vizC1w
şi
http://www.youtube.com/watch?v=M-Q7hOxquyo

| alixD a răspuns:

Sa stii ca povestea ta este putin inpresionanta dar cel mai bine ai fi sa incerci sa nu te mai gandesti la ea(stiu ca o persoana draga nu se uita usor dar incearca) Prin etnobotanice iti faci mai mult rau parerea mea.Bafta multa happy

| alexaalexandra18 a răspuns:

Sincer chiar m-a impresionat foarte mult povestea tasad. Este intr-adevar o poveste tristasad.Se vede ca ai iubit-o mult pe fata aceasta si ca nu poti acepta pierderea ei.Este greu cand pierdem persoana iubita.Stii ca exista si vorba"dumnezeu ia de langa noi persoanele pe care noi le iubim cel mai mult". Este greu, doar, stiu cat cum este si cat de dureros este dar incearca sa fi tare si puternic sa poti face fata acestei lovituri primitesad.
Incearca sa te linistesti putin.Plangi,descarca-te pentru ca este nevoie de asta.
Nu uita sa speri, pentru ca speranta este singura care ne mai ajuta in problemele dureroase din viata noastra. Datorita ei reusim sa ne revenim treptat si sa fim mai bine.
Oricum nu uita ca ea de unde este acum te priveste mereu si va avea grija de tine.
Imi pare rau pentru tine. Dumnezeu sa o odihneascasad.
Capul sus si ai grija de tine!