| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Buna,TPU! Trec printr-o perioada grea chiar daca am vârsta pe care o am si v as ruga sa ma ajutați cu un sfat.astazi m-am despărțit de iubita mea.am pus lucrurile cap la cap si am decis sa ma întâlnesc astăzi cu ea ca sa terminam din cauza ca nu prea mai aveam ce vorbi si pur si simplu ma simteam singur...ne-am întâlnit si am mers ca sa servim o cafea.problema este ca ea ma mintea mult si ne am mai despărțit prin Iunie din cauza asta...pana sa ne despartim prima data in iunie o iubeam nespus de mult, dar de cand ne am împăcat acum 2 saptamâni nu mai văd in ea ceea ce vedeam,ea a mai avut un iubit pana acum si eu,ca băiat aveam tendința de ai,, scoate" ochii pe tema asta.am fost foarte sincer cu ea astăzi si din câte am observat se simțea cam lovită din cauza asta sincerității mele.acum,seara parca ma mustra ceva din cauza celor spuse ei si simt ca mi se rupe sufletul...ea este genul de fata sensibilă si eu fiind la fel! Eram foarte drăguți împreuna.ce este de făcut acum? Vreau sa o uit urgent si nu știu care este soluția.nu vreau sa ma laud,dar sunt un băiat fain,ma îmbrac fain,am caracter drăguț si sunt dorit de multe fete la liceu,dar in același timp sunt si închis in mine,îmi ajungi greu la suflet oricum ai arata, nu cred ca o pot înlocui pe ea...

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Eu nu cred in relatiile aste cu despartiri si impacari,nu vor functiona niciodata. faptul ca ai avut curaj sa ii spui civilizat, fata in fata ceea ce simti, este o latura buna a ta. timpul vindeca ranile, lasa satreaca o perioada, o sa vezi ca trec si acele feeling-uri pe care le mai ai.

| OoBunnyoO a răspuns:

Singura posibilitate pe care o ai ca sa o uiti este sa te vezi cu alte persoane. Iar atunci cand le vezi, da-le o sansa si nu le compara cu fosta.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică:

Nu știu ce sa zic, aveți dreptate...am mai auzit aceste lucruri din unele părți...

| EdiNuStie a răspuns:

Esti om e normal sa simti ce simti acum, dar crede-ma ca trece si poate chiar te va face mai puternic pe viitor. Relatiile astea cu minciuni/ pauze nu aduc altceva decat stres inutil si probleme. Parerea mea este ca atunci cand ceva nu merge, pune capat cat mai repede. Nu uita ca cu cat te gandesti mai mult la ea cu atat iti va fi mai greu.

| anamariailie a răspuns:

Daca te minte o data te va minti mereu. eu zic sa incerci sa treci peste relatia cu ea. sunt multe fete si cu siguranta exista si una pentru tine happy