| Ioana002 a întrebat:

A trecut 2 luni de la avort si ciclul nu mi venit... e din cauza avortului sau poate o raceala la burta? ma poate ajuta cineva va rog

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu de la ce este, dar e grav. Du-te urgent la ginecolog.

| TitiDrLove a răspuns:

Nu sunt doctor si nici femeie insa poate te pot bine-dispune cu un raspuns anonim de la o intrebare cu acelasi motiv :

Raspuns anonim:

Sa asteptati, mie mi-a intarziat ciclul 8 luni dupa un avort, rabdare, ca o sa-l aveti, nu se intampla nimic. Mergeti dupa ceva timp din nou la medic sa vada daca totul este ok.

| nufiiraulasamasainvatsieu a răspuns:

Mie mi s-a intamplat la fel dupa un avort spontan (embrionul nu s-a mai dezvoltat). Am mers la medic, care mi-a spus ca, corpului meu ii trebuie 3-6 luni ca sa inteleaga ce s-a intamplat. Daca ar fi o raceala, ar trebui sa simti cel putin o durere acuta in abdomenul inferior. Cel mai indicat e, insa, controlul ginecologic, care oricum trebuie sa aiba loc la minim 6 saptamani dupa o intrerupere de sarcina. Sanatate

| Ioana002 explică:

Am avut o scurge scuregre de culoare roz mai pal, dar putin numa. De aia ma tem si uneori ma doare burta mai accentuat in partea stanga jos... Un sfat daca se poate va rog