| fatasexysirea a întrebat:

Abia ma-m trezit din betia de revelion si am o nelamurire.
Am inchiriat o parte dintr-o cabana cu gasca. Si mai eraualte vreo 20 de persoan.
Sera ne-am dat toti la bautura. Am baut mult prea mult, am si fumat cate ceva. Pana a doua zi dimineata nu imi aduc aminte nimic.
Dimineata ma trezesc dezbracata, aproape sub zapada, cu unu dezbracat peste mine gen pozitia misionatului, si iubitul meu era langa mine imbratisand sticla de whisky (tot dezbracat ). Ma chinui putin sa ies de sub ala era mai mare cu vreo 3 ani cred 19 ani sau ceva pe acolo si ma duc sa vad daca mai e cineva treaz. Gasesc in foisorul din spatele cabanei un palton mai lung si ma duc in inspectie. Toatalumea dormea ( in cotetu cainelui, pe sicle, pe mese, pe jos, in copaci peste tot)
Ma asej pe un scaun si incerc sa imi aduc aminte ce am fumat de nu imi aduc aminte nimic, si cat de rau mi-a afectat corpul ne nu am inghetat noaptea dezbracata la -20 de grade. Apoi aud Pe cineva care bate la usa si incerc sa ma duc sa deschid usa si cine sa fie? POLITIA!
Apoi iar o gaura in memorie si ma trezesc pe un pat tot dezbracata ( disparusera paltonu pe care il purtasem ) invelita intr-o patura destul de groasa si vad ca la o mana, mana stanga aveam un bandaj improvizat si sangeram nu rau dar sangeram. Nu simteam absolut nici o durere. Apoi din baie iese tipul cu care ma trezisem de dimineata si ma intreaba daca sunt bine. Rasund scurt ca sunt bine si il intreb cine e? El foarte calm imi spune ca e Mircea. Ma inreaba cum de nu imi amintesc de el, de clipele frumoase petrecute impreuna. De toate momentele noastre trande etc. Nu stiu ce sa ii raspund si tac.. Apoi vine langa mine si vrea sa imi examineze mana. O trag usor sa nu o atniga dar incepe sa ma doara. Atunci vreau sa ma ridic sa ma duc la baie sa curat rana, ma impiedic de un om cred si cad in patul din care tocmai ma ridicasem si se asejase Mircea. Cad peste el. A fost o situatie ciudata cand am cazut peste el eu fiind dezbracata si el nu foarte imbracat. Dar ciudatenile nici de cum sa se opreasca. Cand eram rasurnata si I-am privit in ochii aia ai lui albastii, ma topisem. Era chipesi si bine facut. Ne apropriem unul de altul ne sarutam, ne mangaiem, pana cand ajungem sa ne pipaimi. Apoi ma i-a o durere de brat insuportabila si ma duc si curat rana, ii cer niste haine si imi da un tricou si niste pantaloni trei sferturi.
Apoi am mai vb mi-a spus ca a venit politia ca a aflat de consumul de droguri, dar ca nu s-au gasit probe (au gasit doar oameni beti) asa ca au plecat. Apoi mi-a zis ca s-a trezit si era treaz cu inca vreo 2 persoane care barzauneau de colo colo si ca m-a gasit pe jos cazuta pe o sticla sparta in care m-am taiat.
Apoi am pleca spunand ca sunt obosita. Iar el a insistat sa raman la el in camera i-am spus "nu " si m- a icuiat in camera.
Apoi de obosita ce eram ma opresc din a ma certa cu el, ma pun in pat si ma culc. Cand deja se inserase ma trezesc cu el lipit de mine si cu o mana pe fundul meu si cu cealalta pe sanii mei. ii trag o palma
Ma ridic si ma duc si incerc usa, care spre surprinderemea era descuiata ies si ma duc in camera mea. Unde ma aflu acum si va scriu. Si chiar ma bucur ca pot sa scap de cele adunate peste zi si sa ma eliberez.
Nelamurirea mea :
Daca sunt singura careia ii s-a intamplat asa ceva.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Frumoasa povestea si destul de lunga.Scrisa dupa betie.Du-te la o editura cu povestirea ta. Poate ti-o publica cineva.Desi se aseamana cu un plagiat.Mai incearca.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca te-ai trezit complet din betia provocata de alcool din moment ce ai reusit sa scrii atat de mult, dar nu si din betia provocata de "iarba" sau ce naiba o fi fost ceea ce ai fumat/tras pe nas cu efect halucinogen. laughing

| aXy99 a răspuns:

Ce imaginatie bogata ai. Mai scrie, dar incearca mai multa naratiune si fa descrierile mai ample. M-a fascinat povestioara ta.

| Oana92 a răspuns:

Ai fumat si inainte de a scrie chestia asta, nu?

| wLt a răspuns:

Îți recomand Wattpad, îmi place cum narezi laughing.

| Anoaica_Romeo_1968 a răspuns:

Parca e un scenariu de film... cum naiba sa dormi in zapada si sa nu ingheti. la -20 grade si 10 minute sunt de ajuns sa iti fie rau mai ales in pielea goala... nu mai minti atata ai halucinatii