| emilia21 a întrebat:

Buna am o intrebare la care nu-i cunosc raspunsul, de ce in fiecare dimineata cand ma trezesc, ma simt obosita, fara puteri, cateodata am si niste ameteli.cand ma ridic din pat, desi ma odihnesc suficient as zice eu, 8-9 ore, care ar fi problema? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentia a răspuns:

Buna, cauzele pot fi mai multe... Ti-ai facut analize mai recent? De cand dateaza aceste stari? ce varsta ai? Recomandarea mea este sa mergi la medic ...Sa ne anunti ce ti-a spus medicul

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru un raspuns autorizat, pune intrebarea pe www.sfatulmedicului.ro.

| yellowalien a răspuns:

E posibil sa ai anemie. Fa-ti analize la sange si vezi ce suplimente alimentare iti recomanda medicul.

| Sin a răspuns:

Lipsa de calciu si magneziu.Alimentatie necorespunzatoare.

| cami_5314 a răspuns:

Ar putea sa fie astenia de primavara, si poti fi si putin anemica. Trebuie sa te duci la medicul de familie ca sa-ti faci un set de analize sa vezi exact care este probema. Bine ar fi sa mananci mai multe alimente proaspete, verzituri(urzici, stevie, salata, ceapa verde, spanac), fructe proaspete, alimentele care ti-au lipsit toata iarna. Fa multa miscare in aer liber.
Cauta cu google astenia de primavara.
Multa sanatate!

| atn93 a răspuns:

Si eu ma confrunt uneori cu aceeasi problema, pe unde am fost (la doctori) m-i s-a spus ca e de la anemie, lipsa de fier, circulatie periferica proasta, tensiune scazuta. am observat ca se intampla mai rar in perioadele cand iau vitamine, mananc bine la aceleasi ore si ma pun in pat mai devreme, dar nu tot timpul are efect

| smileyface a răspuns:

Cel mai odihnitor somn este cel intre orele 10-12 seara. Daca nu dormi intre orele alea poti da semne de oboseala, iar cu timpul imunitatea slabeste.

| Bucatarul.com a răspuns:

Esti gravida!

Răspuns utilizator avertizat
| emilia21 explică:

Nu e anemie.pentru ca am luat tratament pentru asta, si l-am terminat, deci nu stiu care ar fi problema. am sa incerc sa mananc mai multe salate, verdeturi, sa vad cum reactioneaza organismul, iar daca nu trece, ma duc la medic.

| andreea_2346 a răspuns:

Ai fost la oftalomolog? daca nu...ar trebuiwinkingpentru orice eventualitate

| raloo a răspuns:

Ai putea fi anemica. Ar fi o idee buna sa vorbesti cu un medic despre asta.