| Username7388383839 a întrebat:

Abstinenta de la sex/masturbare ma poate ajuta prin a-mi creste barba? (am 16 ani)

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai linistit. Barba creste diferit de la persoana la persoana. Unii la 18 ani au barba completa pe toata fata, altii abia la 30 de ani o au.
Nu are nicio treaba masturbarea, abstinenta, sexul cu pilozitatea. Pilozitatea este data de testosteron. Nivelul de testosteron difera de la persoana la persoana.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are masturbarea sau abstinenta cu cresterea barbii?
Barba creste hromonal si nu poate fii infleuntata, daca tu esti inca in crestere. Ea poate creste pana la 25 de ani, daca corpul tau continua sa creasca pana atunci.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai intrebi? Ajuta in mod sigur. In curand vei ajunge sa concurezi si chiar sa-l umilesti si pe....Mos Craciun. big grin

| doctorandus a răspuns:

Nu am mai auzit de asa ceva. Probabil e un mit urban.

| ywar a răspuns:

De ce m-am nascut? Sa v-ascult pe voi? Dumnezeule, cum poti sa debitezi asa prostii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu are legatura