| Username7388383839 a întrebat:

Abstinenta de la sex/mas*urbare ma poate ajuta prin a-mi creste barba? (am 16 ani)

6 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Nu are treaba

| Uvox a răspuns:

Nu vad legatura dar sunt multe pe care nu le înțeleg. Cum ar fi chestia asta cu barbosii. Asa...ca e la moda. Stiu e mai comod sa nu te barbieresti zilnic dar sa stai sa culegi firimituri imi pare ca nu e ok.
Deci eu zic ca nu te ajuta abstinenta pentru barbă.

| Ionut58282856 a răspuns:

Nu... Frate, nu e deloc normal sa te abtii, barba nu are deaface cu barba. Masturbarea\sexul chiar te ajuta sa iti mentii sanatatea mentala. Dar nu te abtine ca nu e normal.

| ziptrack a răspuns:

Da, deoarece nu mai pierzi acele grasimi care sunt necesare pentru fabricarea de testosteron. Nu te masturba deloc si fa exercitii fizice la fiecare 2 zile pentru a-ti creste resursele de testosteron.

Si un sfat...invata sa te documentezi pentru ca pe internet exista foarta multe articole scrise pentru a dezinforma populatia. Cauta studii facute de universitati sau studii independente; spre exp poti cauta sintagma "facial hair testosterone ncbi" si citeste studiile respective.

Site-ul http://ncbi.nlm.nih.gov este un site guvernamental unde sunt publicate studii independente.

Renunta la acest obicei prost si cauta sa ai relatii cu fetele pentru ca altfel o sa ai probleme cu acneea, parul, memoria, etc etc iar sansele sa gasesti o fata pe gustul tau se vor diminua.

| tudorykul a răspuns:

Nu are importanta. Depinde de fizic si de corpul tau asta

| Aurel15 a răspuns:

Abstinenta este buna in cazul sexului pentru ca iti mareste nivelul de testosteron care aduce beneficii in cresterea masei musculare mai ales.