sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Acesta este un răspuns la întrebarea lui
Andreeaioan115, pe care roboțelul nu m-a lăsat să-i răspund acolo, și o intrebare.
=====
trimisă pe 16 Februarie
Andreeaioan115 întreabă:
Sexul oral este un pacat mare?
=====
Sex = act sexual, care are loc între un bărbat și o femeie, prin introducerea penisului în vaginul femeii. Se depune acolo sperma, se fecundează un ovul, se produce embrionul uman, se perpetuează viața, act însoțit de o plăcere imensă finală numită orgasm, pentru cei doi parteneri, ca semnal că un eveniment fundamental pentru viață a avut loc. În limbaj colocvial actul sexual se prescurtează cu cuvântul sex.
Pentru - sex oral- am folosit Wikipedia.
Wikipedia zice că este un tip de sex.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Sex_oral
Mai pe lung, un tip de act sexual.
Voi analiza doar felatio.
Ce rezultat are acesta.
Descărcarea tensiunii sexuale a bărbatului, orgasm pentru el, ejacularea spermei în gura partenerei sau alături în exterior.
Pentru parteneră, poluarea gurii.
Ce lipsește de la un act sexual în baza definiție de mai sus.
Plăcerea din vaginul femeii, depunerea spermei acolo.
Este acesta un act care perpertuează viața?
NU.
Așa că ce este el? Un - tip de sex- din Wikipedia.
De un miliard de ani, de când a apărut pe lume sexul, un miliard strămoși ai dtale Andreea, ultimii fiind părinții tăi, au făcut un act sexual normal rezultatul fiind dta, persoana cu care stau de vorbă.
Opinia mea.
Viața nu este o joacă. Actul sexual nu este o joacă. Astfel unui om normal îi este scârbă să execute un act sexual care este doar plăcut, fără să ducă la perpetuarea vieții, iar unei femei normale îi este scârbă să ia un penis de bărbat în gură din același motiv. Dacă fac aceasta se coboară sub demnitatea de om.
Pentru mine, un comportament este rău, dacă este împotriva vieții. Astfel sexul oral este un act rău.
Religia creștină luptă împotriva răului.
Ea numește râul păcat.
Dacă rău= păcat atunci sunt și eu de acord, că sexul oral este un păcat, fără a fi credincios.
Este un păcat mare, pentru că este împotriva vieții.
Că este la modă, că este cool, nu am nevoie să intru în rahat până la gât ca să simt că pute, indiferent că asta este la modă sau nu.
Și acum, întrebarea mea.
Hei voi haterilor, care spermați cum vă vine, numai gaură să fie,
voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

Azi sunt foarte binedispus asa ca o sa raspund ca atare.
Fiecare persoana are o viziune diferita asupra vietii sau sa zic mai corect oamenii se asociaza in general cu anumite "tipare" de gandire. Suntem diferiti ca si constructie si gandire, asta ne face unici. Din acest punct de vedere realitatea in care traim poate sa difere in functie de persoana, iar cand zic realitate ma refer la modul nostru de a reactiona la anumiti stimuli sau in anumite situatii. De exemplu ideea de sex oral pe tine te dezgusta, iar pe mine nu. Pentru tine inseamna degradarea fiintei umane, pentru mine nu. Asta inseamna ca amandoi avem dreptate: tu ai dreptate in ceea ce priveste propria persoana, iar eu am dreptate in ceea ce ma priveste pe mine.
Ce e important, din punctul meu de vedere, e sa nu incercam sa dam cu pumnul in masa si sa ne impunem propriile convingeri in fata altora, asa cum am facut amandoi, ci sa intelegem punctele de vedere ale celorlalti si chiar daca nu suntem de acord cu ele, sa le respectam.
Din punctul meu de vedere, daca acest lucru ar fi posibil intre oameni, am trai intr-o ordine deplina. Din pacate nu putem sa acceptam alte puncte de vedere si suntem ignoranti si aroganti si credem cu tarie ca ceea ce gandim noi e absolutul suprem.

Nu vreau sa discut pe fiecare "punct" in parte, nu pentru ca nu as avea ce zice, ci pentru ca nu sunt aici sa provoc conflicte, ci sa imi spun parerea unde consider eu ca merita.

Sper ca cei 3 copii ai tai sunt sanatosi si voinici.

Numai bine.

4 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Asa e prietene! Jos cu sexul oral! doamne fereste

Lasand gluma la o parte:
1) Nu iti place - refuza sa primesti si sa oferi. (iti e scarba de penisul tau, spala-l si fereste-l de domnisoare, clar.)
2) Pe baza a ceea ce ai zis tu, inteleg ca orice metoda de contraceptie este un pacat? Si prezervativul este impotriva vietii, nu? Doamne fereste sa il folosesti, sa torni copii gramada.
3) Normalitatea este relativa.
4) Cu ce te deranjeaza ca oamenii fac sex oral?

| sadrian46 explică (pentru Adryan17):

4. Chiar nu mă deranjează. Dacă m-ar fi deranjat toate relele și nenorocirile de pe lumea asta m-aș fi făcut dentist ca fiică-mea.
3. Normalitatea este de două feluri normală și relativă.
Ca să te ajut să înțelegi o să îți pun două întrebări.
3.1. Dta cum ai venit pe lume, printr-un act sexual normal normal, sau printr-nul relativ normal, de sex oral?
3.2. Dta când îți bagi sula în gura partenerei o tratezi ca pe un om sau ca pe o bucată de carne?
2. Ce înțelegi dta din ce spun eu, sau ce înțeleg eu din ce spui tu.
Când vorbești - să torni copii grămadă, am impresia că pe tine mama ta nu te-a născut, ci te-a turnat, de aceea ai ajuns direct într-o normalitate relativă.
Dacă vrei să îți spun părerea mea despre utilizarea prezervativului, deschide dta discuția pe TPU la categoria Sex și Dragoste și îți voi răspunde cu vârf și îndesat, până o să îți stea prezervativul în gât, dacă tot vorbim de sex oral.
1. Văd că ți-o îndoaie grija de penisul meu, așa de tare, că nu poți pune prezervativul pe ea. Mulțumesc pentru prețioasele sfaturi.
Dar până acum nu l-am putut feri complet de domnișoare, așa că acum sunt cam vreo 7 prin toată Europa, care își amintesc cu plăcere de el. A produs și trei copii, prin act sexual normal de normal.
Și în plus din partea mea, o să îți citez din Pravila lui Vasile Lupu.
Cel ce apropia -se-va cu stremeleacul învârtoșat de fetesunea unei fete, acela pedepsi-seva cu tăierea scârbavnicului mădular.
Așa că, norocul dtale este că trăiești azi, în timpuri de o normalitate relativă, că dacă ai fi trăit atunci în vremuri de normalitate normală, rămâne-ai fără ea.

| Adryan17 a răspuns (pentru sadrian46):

Azi sunt foarte binedispus asa ca o sa raspund ca atare.
Fiecare persoana are o viziune diferita asupra vietii sau sa zic mai corect oamenii se asociaza in general cu anumite "tipare" de gandire. Suntem diferiti ca si constructie si gandire, asta ne face unici. Din acest punct de vedere realitatea in care traim poate sa difere in functie de persoana, iar cand zic realitate ma refer la modul nostru de a reactiona la anumiti stimuli sau in anumite situatii. De exemplu ideea de sex oral pe tine te dezgusta, iar pe mine nu. Pentru tine inseamna degradarea fiintei umane, pentru mine nu. Asta inseamna ca amandoi avem dreptate: tu ai dreptate in ceea ce priveste propria persoana, iar eu am dreptate in ceea ce ma priveste pe mine.
Ce e important, din punctul meu de vedere, e sa nu incercam sa dam cu pumnul in masa si sa ne impunem propriile convingeri in fata altora, asa cum am facut amandoi, ci sa intelegem punctele de vedere ale celorlalti si chiar daca nu suntem de acord cu ele, sa le respectam.
Din punctul meu de vedere, daca acest lucru ar fi posibil intre oameni, am trai intr-o ordine deplina. Din pacate nu putem sa acceptam alte puncte de vedere si suntem ignoranti si aroganti si credem cu tarie ca ceea ce gandim noi e absolutul suprem.

Nu vreau sa discut pe fiecare "punct" in parte, nu pentru ca nu as avea ce zice, ci pentru ca nu sunt aici sa provoc conflicte, ci sa imi spun parerea unde consider eu ca merita.

Sper ca cei 3 copii ai tai sunt sanatosi si voinici.

Numai bine.

| gogu220 a răspuns:

ALO Sadrian! Ce te-ai aprins aşa?
Până la un punct chiar apreciam cum ne explica-i semnificaţia actului sexual, dar la un moment dat prea ai scăpat caii în lucernă. Prea explici date tehnice că dacă stau să îmi imaginez ce zici cam iese de un film porno.

| sadrian46 explică (pentru gogu220):

Mă gândesc că aș face un filim sexi, nu porno, dar în care actul sexual să iasă că e sfânt iar nu porcărie.
Dacă știi să citești, (presupun că da, dar nu sunt foarte sigur, îți recomand nuvela scrisă de mine premiată cu Premiul Unu.
Aș face un film după ea.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/decizie.html