| Zezedjsjsj a întrebat:

Acte necesare pentru ginecolog daca stiti happy

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Buletinul si cardul de sănătate, alte acte nu i ti trebuie. Consultul se va face numai in baza cardului de sănătate daca nu il ai la tine nu te va putea consulta medicul. Ce vârstă ai?

| Zezedjsjsj explică (pentru CristiDinBucuresti):

19, dar nu am cardul de sanatate, nu mi-a dat medicul de familie nimic si cand am intrebat nu a spus nimic ca si cum ar fi o problema.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Zezedjsjsj):

Mergi cu buletinul si îi spui medicului ca incă nu ai primit cardul, sanatate multa si multumesc pentru fundă. Sarut mîna!

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Iti trebuie bilet de trimitere de la medicul de familie. Daca nu ai card de sanatate, dar platesti asigurare de sanatate (angajatorul) atunci trebuie sa iei adeverinta de la Casa de asigurari de sanatate.
Daca nu lucrezi si nu esti eleva sau studenta trebuie sa platesti.
Poti merge la medicul ginecolog si fara de trimitere: te inscrii la un cabinet medical de ginecologie. Dar trebuie sa platesti.
In cazul cand platesti consultatia nu-ti trebuie nici bilet de trimitere de la medicul de familie, nici card de sanatate.
Persoanele care au implinit varsta de 18 ani si care nu lucreaza, nu sunt elevi sau studenti sau nu au un handicap nu beneficiaza de consultatii medicale si medicamente gratuite.