| Ana1203 a întrebat:

Acum 12 zile m-am masturbat folosind un obiect, iar dupa 2 zile mi-a venit menstruația, desi cu 10 zile mi se terminase, iar de cand mi s-a terminat menstruația aparută dupa masturbare inca mai am sângerari usoare si mici dureri. Este posibil sa ma fi rănit in interior? Alte motive? Cauze? Sunt speriata, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa te fii ranit.
Masturbarea la fete se face cu degetul pe clitoris, nu bagand obiecte in vagin, care te te pot deflora, sau produce rani ale colului uterin, vaginului, sau chiar infectii.

| Ana1203 explică (pentru Violleta2022):

Se poate vindeca singura rana sau este nevoie de consultul unui medic? Sunt tare speriata

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ana1203):

Nu avem de unde sa stim, pentru ca nu stim daca ti-ai perforat ceva la interior ori ba.
Un lucrue ste clar, nu poate fii vroba de un himen rupt, fiindca nu mai poate sangera dupa 12 zile, dar poate fii colul uterin sau vaginul.
Totusi, daca esti atat de ingrijorata, mergi la un ginecolog pentru o consultatie.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ranit himenul se va vindeca in timp ce varsta ai, sanatate multă

| orailibrail a răspuns:

Troll?

| google85 a răspuns:

Teoretic ar fi trebuit sa sangerezi mai repede de 2 zile daca te-ai ranit, dar e bine sa consulti un medic

| gabrielcumva a răspuns:

Ce ai pus in vagin? un creion sau ceva ascutit? sunt sanse ca te-ai ranit.

| mikakusanagi02 a răspuns (pentru gabrielcumva):

De ce creion cine pune creioane acolo? qwq