| klaw3 a întrebat:

Acum 3 ani am fost cu un baiat, dar m-am despartit de el.Eu eram mult prea mica pentru a avea un prieten si putin timida.Eu nu eram prea afectuoasa cu el dar el ma tinea de mana, a vrut chiar sa ma sarute. Dupa ce ne-am despartit, intr-un timp ne salutam cand ne intalneam, dar acum nu.As vrea foarte mult sa ne impacam si sa fim impreuna.Cred ca acum pot sa-i ofer afectiune.Ne intalnim pe strada in fiecare seara, dar nu prea vorbim.Cred ca si lui ii mai place de mine, dar cu toate astea mi-e teama sa-i spun ca si eu tin la el.Nu pot sa fac eu primul pas, astept sa-l faca el. Voi credeti ca e bine asa? Daca nu ce ar trebui sa fac? Astept raspunsul vostru!:*
PS:El are 20 de ani si eu 15

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E prea mare pentru tine.
El conştientizează şi-şi vede de treaba lui.
Nici acum nu ai să-i poţi oferi tot ce-şi doreşte.
Vezi-ţi de treabă şi caută-ţi unul mai tânăr!

8 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

El a facut primul pas, tu l-ai refuzat. ACum e randul tau! Clar.

| ndddiana a răspuns:

Spune-i pe mess sua fata in fata.
dar spune-i. pentru ca el nu are cum sa isi daie seama
sau
comporta-te cu el... fttt frumos
mangaie-l.alinta-l ...acum ai ocazia sa i oferi afectiune...smug
Dar fa cumva sa isi daie seama. altfel. nop...
C are daca faci u primul pas? actioneaza si apoi lasa-l pe el sa faca totul.happy
smugsmug:X Succes! :Xsmugsmug

| Dan_Tm a răspuns:

Daca l-ai refuzat, poti sa astepti tu mult si bine sa faca el acel 'prim pas'. Daca a trecut atata timp iar el nu iti vorbeste, poate fi orgolios, sau se poate gandi ca nu tii la el, ca iti este indiferent ori daca vrei sa vorbesti cu el, vorbeste-i. Fa-l sa vada ca iti pasa de el, apoi te poti retrage putin si ai sa vezi ca probabil va veni dupa tine iar daca nu vine din prima, mai incerci o data ca poate nu isi da seama ca tii la el. Banui ca sa simtit putin dezamagit, de asta sta departe acum si tot asa va sta daca tu nu faci ceva.

| psihox a răspuns:

Intreaba-l pe baiat daca ar vrea sa fiti prieteni din cauza diferentei de varsta. Care e inaltimea lui? Sa ai grija sa nu ramai insarcinata, sau asta ai vrea?

| minu a răspuns:

15 si el 20? Ce pot sa spun...rezuma-te la ursuleti de plus pana peste 3 ani. Sanatate!

| Анька a răspuns:

Consider ca e prea mare pentru tine veti avea o relatie pentru un timp dupa care va vrea mai mult de la tine. iar tu daca estitimida si iti era rusine de mina sa te tii cu el si inca sa te saruti.
Consider ca ar trebui sa leshi totul la locul lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt codruta si it sucerez ca sa faci tu primul pas daca ti la el poate si lui a place de tine dar asteapta sa faci tu primul pas nu stiu daca de ajuta asta dar eu asared

| klaw3 explică:

Am spus ca eram timida, acum nu mai sunt.era si normal atunci, eu aveam 12 ani...si nu l-am refuzat, am fost impreuna o perioada dar apoi parintii mi-au spus ca nu ma mai lasa sa ies cu el.