| CedreaBIS a întrebat:

Mda, vorbesc cu o fata din decembrie si am inceput sa o plac straight face in fine. in aprilie am facut in sfarsit cunostinta sigh si m-am dus cu 2 fosti colegi in parc si un "prieten" oh go on cea mai mare greseala oh go on in fine. in 2 saptamani ia' spus asta daca vor sa fie impreuna normal eu m-am simtit prost, ca pe mine ma cauta mereu, cu mine si-a pierdut timp de 4 luni zilele vorbind prin mesaje, pe mess cu webu deschis si altele. numai eu stiu ce a fost in "sufletu" meu oh go on atunci nu am prea mai vb si ea ma cauta mereu. sa ne impacam. in 2 zile [ duminica ] ne-am impacat. si a spus ca ala nu e deplinatatea facultatilor mintale, etc atunci, prima saptamana aveam o stare naspa nu am mancat aproape nimic toata saptamana. si na. ne-am vazut dupa 1 saptamana si am vb foarte putin am dus-o pana acasa. tin foarte mult la ea, nu as da-o pentru. nici 1000 de prietene cum e ea. straight face de cand cu tot rahatu asta am incercat sa vb cu alte fete, dar nici una nu e ca ea. ma inteleg foarte bine cu ea. si prostia e ca vorbeste cu mine foarte mult, cu ala putin doar cand se vad cred ca vorbesc atat, e tare naspa nici nu stiu ce sa mai fac. daca vreti mai multe detalii. la alte intrebari ale mele. Intrebarea mea este daca se desparte de asta ce sa fac? Eu i-as zice daca as vrea sa fim impreuna x_x [ sunt timid ] si pe deoparte nu as vrea. nu as strica o prietenie pentru. o relatie ca na' ma inteleg foarte bine cu ea. cum am mai zis sad!

Răspuns Câştigător
| Asiryx a răspuns:

Pai la tine e problema! Nu ti-ai dat seama de la ala? Ai stat cateva luni sa vorbesti cu ea. ai intrat in friendzone! Dupa cateva luni abia atunci ai vorbit cu ea. Pentru ea esti un amic si nu vrea sa te piarda..ca amic! Tipu ala e bun invata de la el. El nu isi pierde timpu cateva luni sa fie cu o fata. Cand prinde momentul ataca happy. Nu trebuie sa fii suparat pe nimeni e doar vina ta! Tu esti ala timidu care nu stie ce vrea de la o fata!

7 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

Frate n-am inteles o iota laughing

| CedreaBIS explică (pentru Dr3yga20):

laughing) phtiu, sigh
Oricum totul se rezuma la intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti gelos pe fostul ei prieten, inseamna ca tii mult la ea si ca o iubesti.
Sinceritatea este esentiala in viata, asa ca du-te si spune-i ca iti place de ea si invit-o la un film.
happy

| Senaris a răspuns:

Cam asa se intampla si la mine, o plac de vreo 6 luni, am fost impreuna foarte putin timp si ea acum il place pe altu' + ca mi-e colega de clasa. Sper sa n-o mai vad vara asta si s-o uit. Nu stiu ce sa-ti zic, dar ar fi bine sa-i spui ce simti ca apoi sa nu regreti pan' la urma ce-ai de pierdut? Vei cunoaste o gramada de persoane in viata. Nu mori de la o relatie de prietenie terminata.

| JohnnySiPunct a răspuns:

Stiu ce simti...:-

| IulianaD a răspuns:

Aham....Cam asa ceva am patit si eu acum 6 luni...sad Stiu cum e!sad

| SupradozaDeVise97 a răspuns:

Spune-i ce simti! Si daca o placi asa mult de ce sa nu fi-ti impreuna?! Puteti ramane prieteni si apoi. mai greu dar daca vreti puteti ramanehee hee Ai grija si multa bafta!