| CedreaBIS a întrebat:

Ati plans dupa prima "dragoste"

Vorbesc cu o fata din decembrie. ca mi-am facut si eu facebook cam atunci..si prin intermediul unei colege am facut cunostinta. inainte de pasti am facut cunostinta fata in fata. pai ce sa mai. cand am vazut-o mi-a crescut inima cat marte si saturn. straight face dar cand m-am intalnit cu ea era atunci "scoala altfel" si eram cu inca 2 fosti colegi si un prieten [ sunt a 9-a ] si "prietenul" ca prieten numai pot sa ii spun ca mi-a distrus toata "dragostea" pentru. ca sunt un soarec. si zic asa pentru. ca de abia imi incep viata cu adevarat. Si na' eu vb cu ea din decembrie vorbesc cu ea toata ziua prin mesaje ii sunt CEL MAI BUN PRIETEN. dar. vinerea trecuta cand mergeam acasa i-am vazut cu prietenu meu oameni de pe TPU intelegeti-ma e prima fata pe care o iubesc, tin la ea EXTREM demult... si as face orice numai sa ii fie bine. ce sa mai zic. dupa mi-a dat un mesaj ce fac si normal ca eu i-am scris ca numai am ce vorbii cu ea sa ma lase in pace. ce sa mai. m-am certat atat de multe imi scria vroia sa ne impacam. sa numai fim certati sa fie totul ca inainte. dar ce sa mai fie. Vineri si sambata am plans toata ziua nu puteam sa dorm. ce sa fac. si duminica ne-am impacat ca sa zic asa. si a zis ca nu prea vorbeste cu el cica nu e in deplinatatea facultatilor mintale. etc va rog credeti-ma chiar sufar, am plans nu stiu ce sa mai fac vineri ma vad cu ea ce sa ii zic? tin extrem demult la ea doamne nu ma pot exprima in scris la cate am de zis dati-mi sfaturi va implor! Chiar si acum cand va scriu voua astea plang! tin la ea extrem de mult doamne!

4 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

Esti la fel ca si mine, am si eu o varsta (18 ani) o iubesc asa de mult incat mi-as vinde si sufletul stiind ca va fi fericita, si eu plang nu dorm nici nu prea mai mananc... Daca ea nu vrea sau nu vede cat de mult o iubesti ce sa faci prietene imi pare rau ma simt si eu asa, suntem la fel, cand scriu unele mesaje plang si parca as vrea sa povestesc cuiva despre noi dar nu am la cine... Uof doamne

| CedreaBIS explică (pentru Allex7):

Stiu alex stiu si eu cand scriu astea imi joaca lacrimile in ochi oh go on

| anamaria0974 a răspuns:

Daca ea ti-a spus ca nu este nimic intre ea si baiatul ala nu ai de ce sa iti faci griji iar daca plangi nu rezolvi nimic crede-ma. Si eu am fost pusa in situati din astea si mi-a promis ca se va schimba si sa ii mai dau o sansa si chiar a facut-o. Nu iti face griji, parerea mea ar fi sa vorbesti cu ea si sa ii spui ceea ce simti si ceea ce se intampla cu tine si vezi ce raspuns o sa primesti. Eu cred ca tine la tine, ca daca nu ar tine si ar vrea sa se desparta de tine ti-ar fi spus ca ii place de acel baiat si ca vrea sa va despartiti dar nu a facut-o asta inseamna ca tu esti cel pe care il iubeste. Nu mai PLANGE. Bafta! kisskiss

| TheodoraaIrinna a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui tot ce simti pentru ea. Fata in fata. Im foarte multe cazuri cand o fata si un baiat sunt cei mai buni prieteni, se atasaza unul de altul si se ajunge la o relatie. Poate asa o sa fie si intre voi doi. Se spune ca timpul rezolva totul, dar timpul nu face decat sa dea uitarii tot ce s-a intamplat. Sper sa fie bine. Si nu mai plange ca nu te ajuta cu nimic, eu inteleg ca nu te poti abtine dar incearca sa iti impui sa mai plangi pentru cineva care nu are aceleasi sentimente pentru tine, care le ai si tu pentru ea/ el.