| anonim_4396 a întrebat:

Acum 5 zile trebuia sa-mi vina ciclu, pe langa faptul ca m-am ingrasat un pic si am sanii tari nu simt nimic altceva sa fie doar o simpla intarziere?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sau o sarcina. ia-ti un test de sarcina, fa-l din urina de dimineata si repeta-l peste 4-5 zile. Vei sti sigur. Indiferent de rezultat trebuie sa mergi la ginecolog pentru o consultatie.

4 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Cred ca a mai fost intrebarea postata pe site. Oricum fa un test de sarcina dupa 10 zile. Nu e obligatoriu sa ai simptome ca sa fi insarcinata, poate fi si o dereglare a ciclului.

| emiliagrosu a răspuns:

Parerea mea este ca esti insarcinata, deoarece si pe mine m-au durut sanii exact in perioada in care trebuia sa am ciclu si de fapt eram gravida. Cel mai bine insa este sa te duci la dr si sa faci si niste teste de sarcina.

| emiliagrosu a răspuns:

Parerea mea este ca esti insarcinata, deoarece si pe mine m-au durut sanii exact in perioada in care trebuia sa am ciclu si de fapt eram gravida. Cel mai bine insa este sa te duci la dr si sa faci si niste teste de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai asteapta inca 5 zile,... daca tot nu ti-a venit ciclul du-te la ginecolog.sanii se pot intari si daca te intarzie ciclul, ...asta nu inseamna neaparat ca esti gravida, .semnele astea apar la ceva timp dupa ce ai aflat ca esti gravida.