| sonialore a întrebat:

Acum 6 zile m-am despartit de un baiat cu care am stat 2 luni, dar pentru mine au fost ca 2 ani... am suferit si sufar si acum!
totul a fost frumos si perfect si in 2 secunde s-a schimbat...eu am facut greseala, cand am ajuns la scoala l-am salutat pe un prieten si el din greseala a intors capul si ne-am atins buzele. verisorul meu a fost acolo si a vazut. si joi seara s-a imbatat si i-a zis. eu i-am spus ca vreau sa ii spun eu.
Acum vreau sa ma impac cu el dar el nu vrea acum. peste 3 saptamani ma intorc din vacanta si nu stiu cum sa fac sa il cuceresc din nou! ajutati-ma sunt disperata!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, el ar trebui sa te creada ca a fost o greseala, trebuie sa aiba incredere in tine.Totusi,nu fi trista, daca chiar ii pasa si tine la tine, va dori sa se impace cu tine, te va cauta el. POate el a crezut ca tu l-ai inselat, dar nu a fost asa...
Vb.cu el si spune-i cum sta treaba, spune-i adevarul, spune-i ca il iubesti si ca vrei sa te impaci cu el; daca te iubeste te va asculta si te va crede... daca nu, atunci capul sus, fi tare si treci peste.

7 răspunsuri:
| Helpmeeveryday a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie acelasi lucru
Doar ca eu i-am sp fiindca chiar atunci trebuia sa ma intalnsec cu el.
. Daca iai explicat si nu vrea sa inteleaga lasa-l in pace. Daca te iubeste se va intoarce singur sau iti va mai cere niste explicatii

Ai grija de tine!:*:*:*

>big grin

| sonialore explică:

Multumesc mult dar i-am explicat nu vrea sa inteleaga! ma simt foarte nasol! nu vrea sa inteleaga el tot spune ca l-am inselat dar nu e chiar asa! il vreau inapoi!
Sambata am fost la piscina impreuna cu prieteni si ne-am comportat ca prieteni dar mi-a fost foarte greu la fel si duminica luni si marti! si acum am pleacat departe vreo 3 saptamani!
sper ca ma va ierta pentru ca a fost o gersala mica!

| sonialore explică:

Baietelul1972...aceasi chestie a spus-o si el! imi pare rau dar nu e chiar asa cum zici tu si el.

| PapUsHykA a răspuns:

Icearca sa vb cu el si sa lamureste ca totul a fost o greseala iar daca el te iubea sincer va intelege asta dar daac nu te va ierta inseamn ca nu mai tin la tinesi nu te iubeste fii sigura sper cteam ajutat

| baietelul1972 a răspuns:

Oare a fost greseala? scuza-ma dar nu cred nici 1% din ce afirmi...chestia cu din greseala e o scuza pe care ai luat-o tu de buna...insa nici din greseala nu ajungi la buzele cuiva asta deoarece nu-ti dau voie umerii sa te apropii mai mult(doar daca nu ai umeri nici tu nici el, va atingeti capetele.)iar daca stai fata in fata cu persoana respectiva, se presupune ca nu v-ati ciocnit alergind si v-ati salutat totodatahappy
zi ca ti-ai dorit sa vezi cum e un sarut de la acel baiat si lumea va intelege, da nu umbla cu povesti de adormit pruncii!

| locked a răspuns:

Buna.

Eu cred ca daca ii explici cum sta trebuie si el tine la tine cu adevarat o sa va impacati 100%!
Noroc in continuare.

| Dienutza_5997 a răspuns:

Ar trebui sa stai de vorba cu el sa ii explici exact cum sta treaba big grin si cea mai mare parte de vina o are verisorul tau. nu trebuia sa se bage pentru ca nu e treaba lui, poate ca altfel primea veste direct de la tine ci nu de la altul, probabil asta la si deranjat forte mult si pe langa asta ar trebui totusi sa aiba incredere in tine pentru ca o relatie se bazeaza foarte mult pe incredere... eu zic a stai de vorba cu el serios si sa ii spui pur si simplu ca nu vrei sa il pierzi doar dintr`o greseala minora facuta fara voia ta big grin:*:*