| superuamen a întrebat:

Acum aproape o luna cu 4 zile inainte sa facem un an, iubitul meu s-a despatrit de mine cu motivul " nu mai simt nimic de o luna ", noi nu ne certam aproape deloc, eram foarte apropiati ..eram una din relatiile alea perfecte, mentionez ca aveam o relatie la distanta si stiu sigur ca nu exista o alta care sa-l dea peste cap,pur si simplu mi-a spus ca ar vrea sa cunoasca mai multe fete si ca e mai bine asa, ca nu piate sa fie legat de mine toata viata, intr-un final am acceptat situatia si am inceput sa ii indeplinesc dorinta" treci peste", eu iesind afara cu prietenii a aparut un baiat, iar in seara asta fostul m-a bagat in seama, din vorba in vorba i-am spus de acest baiat cu care ma simt foarte bine, de care m-am indragostit, si..brusc a inceput sa-mi puna tot felul de intrebari gen cu ce e asta mai bun ca mine? De vreo 3 ori m-a intrebat daca mai simt ceva pentru el si vreau sa mentionez ca in primele zile dupa ce se despartise de mine sustinea sus si tare ca nu mai simte absolut nimic pentru mine si ca nu o sa mai fie nimic nici o data intre noi! Mi-a spus ca e gelis si nu stie de ce, a inceput sa se compare cu el si sa ma intrebe ca de ce de ce, apoi mi-a spus ca se simte singur,prost si aiurea, ca el nu are un prieten adevarat cu care sa vorbeasca tot, iar eu i-am amintit ca eu inainte de toate i-am fost prietena si abia apoi iubita. vorbea cu mine tot, de la probleme financiare, de familie pana la cum se simte! Era si normal! Si.mi-a spus ca are nevioe de un prieten, ca i-ar place sa fiu eu ala. Si nu ma deranjeaza, nu ma impiedica si nici afecteaza cu nimic deci.oo da cand ii povesteam de acest baiat mi-a bagat-o paia cu " te-ai schimbat" laughing)) ok..stiu lafel de bine ca el ca noi 2 doar prieteni pe o banca nu o sa se incheie cu un "pa-pa" ci cu mai mult..si mai e putin si vine in tara! Sunt doar curioasa ce e in mintea lui pana la urma..de ce e gelos daca nu mai simte nimic pentru mine, de ce ma intreaba pe mine daca mai simt ceva? Nici macar nu mai conteaza daca mai simt sau nu.el nu mai vrea. si de ce brusc imi spune "ai grija de tine " i-am spus si eu " ai tu grija ca de mine are el" iar apoi m-a rugat sa nu-i mai vorbesc de acest baiat. Deci..de unde atata gelozie si atatea astea pe el cand el brusc nu m-a mai iubit happy si drept dovada ca nu a avut /are pe nimeni nici acum nu vorbeste cu nici o fata. va rog frumos sa ma ajuati..sunt in ceata rau!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Faza este ca asa suntem noi baietii, nu toti, destui. Adica vrem o fata sa fie singura si unica noastra (adica sa nu mai aibe pe altii in afara de noi dar noi sa avem cate vrem) stim ca nu se poate asa, e doar in mintea noastra. Asa am fost si eu candva, nu mai aveam tangente cu fata dar ma deranja cand imi spunea de altii (tot vorbeam ca eram amici) si serios ca nu simteam nimic pentru ea, adica cand eram impreuna parca nici nu exista pentru mine laughing eram paraleli, dar cand eram separati sau imi zicea de altii, imediat saream ca ars laughing. Nu baga de seama treaba asta, tu ramai la baiatu asta de care iti place acum, trecutul e mai bine lasat unde ii este locul, in trecut.

8 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Laura gaura

| superuamen explică (pentru DeathIncarnate):

Si mie imi place numele tau laughing))

| Mirke a răspuns (pentru superuamen):

Dar nici sentimentul de La revedere nu e mai prejos!

| Alcyon a răspuns:

Relatiile la distanta sunt o apa de ploaie.

| Mirke a răspuns (pentru Alcyon):

Nu vorbi pana nu incerci, pot fi usoare daca ai incredere in partener, sau o incercare chiar pentru a va testa iubirea, daca rezista si prin ploaie atunci chiar merita! dar daca nu, poti sa te speli cu ea pe cap!

| superuamen explică (pentru Mirke):

In relatia mea cu el nu distanta a fost o problema happy chiar..ne iubeam mai mult si cred ca sti si tu sentimentul acela de revedere, e incomparabil

| Mirke a răspuns:

De unde esti asa sigura pe el ca nu a avut pe nimeni? e normal sa fie gelos, ca nu te mai are, e greu cu distanta, stiu pentru ca am trait si inca traiesc astfel de momente, cand nu stiu nimic de ea si nu pot sa vb cand vreau cu ea si ma stresez aiurea, deci nu va condamn, iar daca nu aveti un viitor nu va mai chinuiti degeaba! sunt altii destui pentru voi

| xZIonutZx a răspuns:

Asa suntem baieti, ne dam seara dupa ce le pierdem, asa siatuaie am avut si eu, totul va trece, el va trece peste, tu ramai cu acel baiat, si sa-ti dau exemplu de la mine, asa eram si eu dupa ce ne-am despartit eu si prietena mea, parca eram obsedat de ea, dar dupa un timp daca numai tineti legatura totul o sa treaca, cel putin la mine e totul ok, cunostui alte fete uiti de fosta, succes