| iQueenB a întrebat:

Hei TPU...este o problema cu fostul meu prieten ca doar asa ii pot spune.o sa incerc sa nu lungesc prea mult.
Am fost cu un baiat pe nume Andrei si a fost bine o luna de zile. apoi nu m-a m-ai bagat in seama, nu am mai vorbit, nu ne-am mai vazut si a aparut separarea. eram prea absorbita de el, il iubeam cum nu am mai facut-o niciodata..si l-am asteptat 3 luni de zile sa imi dea un semn. Apoi a revenit si a spus ca ii pare nespus de rau si ca tot timpul s-a gandit la mine, ca sunt tot ce are doar ca mama lui a facut un preinfarct si chiar nu ma minti-se si l-am iertat. Apoi dupa 2 saptamani iar nu am ami vorbit si vorbeam din ce in ce mai putin, simteam distanta dintre noi. dar eu inca tineam dragostea pentru el ca in prima zi in care am inceput relatia..Si intr-o zi am aflat de la o prietena buna ca ea e cu el si ca i-a spus ca, cu mine nu a mai vorbit de mult..am fost pur si simplu terminata, eram de pe alta planeta, jur.Si am reusit sa inteleg ca e cu ea. si acum sufar mai rau ca niciodata stiu ca sunt o tampita dar imi este dor de el si nu stiu cum sa fac sa ma bage in seama ca eu in nici un caz nu voi face asta dupa tot ce mi-a facut, dar tot simt dorinta aceea puternica de a vorbii cu el de ami spune ca de fapt a fost cu ea ca sa treaca peste mine. nu stiu cum sa fac, nu stiu ce simte, ce gandeste.

Va rog mult din suflet sa imi dati nsite sfaturi ca asa nu ami pot continua. Astept cat mai multe raspunsuri.
Multumesc mult celor care ma ajuta.

3 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Mai, tipul era evident un dobitoc asa cum putini sunt. Poate daca ai sa intelegi asta o sa mai treaca din atractia pentru el. Ai sa vezi in timp ca si tipa aia o sa pateasca la fel ca tine si dupa ea o sa fie alta. Lasa-l in plata lui, iesi la un vin fiert cu fetele, distreaza-te, flirteaza si ai sa vezi ca trece. Trebuie doar sa ai mereu ocupatie, sa ai cu cine povestii, cu cine iesii si ai sa vezi ca una-doua trece. Hope I helped. happy

| costellupusor a răspuns:

Shtii eu sunt baiat, nu stiu cum te simti dar daca apare distanta asta crede-ma, el nu te mai vreasad sunt in aceiashi situatie cu prietena si vad ca nu mai merge, ma pregatesc sa ne despartim.Cel mai dureros ptu mine ar fi sa vad ca ea e indiferenta si continua viata asa cum a facut-o mai inainte poate chiar mai bne.Asha ca uite sfatul meu.Du-te si cumpara un popcorn si vezi filmul tau preferat.Cautati adevarata dragoste si pe el nu il mai baga in seama.Sa vada si el cum te simti. Sper ca va ajuta happy

| xBlindBeauty a răspuns:

Urat ce ti-a facut dar gandeste-te ca meriti ceva mai bun, preinfarctul si alte alea sunt doar scuze, inteleg ca esti indragostita dar daca el nu te iubeste ce rost are? chiar daca v-a impacati acum peste 2 saptamani o sa faca la fel, si cine are de suferita, tu! Fa alte activitati, cu timpul ai sa-l uiti. Bafta