| Skins97 a întrebat:

Acum cateva luni eu si prietenu meu (suntem impreuna de 1 an si 8 luni) am avut niste discutii neplacute pentru ca nu ii placea ca vorbesc cu un prieten pentru ca nu il suporta si se dadea la mine. In fine, am zis sa facem o intelegere eu sa nu mai vorbesc cu tipul acela, iar el sa nu mai vorbeasca cu o fata care ma scoate din serite si se tot dadea la el pana si in fata mea. Adica sa nu ii salutam, sa nu ii bagam in seama, decat daca este ceva urgent sa il anuntam pe celalalt sa ii zicem ca nu stiu ce vrem sa vorbim cu x sau y.
Acum ma enervasem pentru ca ia trimis un mesaj fetei, bine recunosc era decat o data un mesaj de craciun si unul de revelion, dar sincer este singura persoana pe care nu o pot suporta si nici nu o voi face si nu doar pentru ca s-a dat la prietenul meu. Adica ori suntem la egal ori nu mai suntem. La mine asa se aplica... daca are voie unul are voie si celalalt si invers. Nu o sa accept sa vorbeasca cu ea, cred ca aceasta singura conditie poate accepta si el in viata lui, un lucru i-am cerut si nici de ala nu se poate tine. A cunoscut-o cateva luni dupa ce m-a cunoscut pe mine, imi era "prietena" si s-au cunoscut tot prin intermediul meu, cer prea mult? Cum il pot convinge sa revenim iar la chestia aceaia in care eu nu vorbesc cu tipul ala si el nu vorbeste cu ea? Ce sa ii zic?

12 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Reaminteste-i ca aveti aproape 2 ani impreuna maine poimaine si ca nu cred ca vrea sa termine relatia asta doar ca sa fie cu alta. Spune-i sa se abtine si el din lucrurile la care tu te abtii, ca asa cum ai zis si tu, nu i-ai cerut prea multe. Daca nu te asculta, lasa-l o perioada in pace, nu il mai cauta si nu il mai baga in seama, sa vezi daca se duce la aia sau nu. Bafta si La multi ani!

| Skins97 explică (pentru Florenta16):

Pai nu vrea sa fie cu ea sau sa aiba ceva cu ea, asta stiu, dar nu imi place gestul. Este de parca prefera sa ma stresez eu si sa ma supar decat sa nu mai vorbeasca cu ea.

| Florenta16 a răspuns (pentru Skins97):

Spune-i si ei ca ai stat de vorba cu prietenul tau si asa. adica nu ar trebui sa te simti prost ca ii zici asta, dar ai grija ca prietenul tau sa nu aiba vreau interes cu ea. nu poti stii niciodata. Tu continua sa vorbesti cu ea si mai adu in discutie de iubitul tau si vezi cum se comporta. Daca nu, du-te la iubitul tau, smulge-i telefonul din mana si sterge-i numarul fetei aleia din telefonul lui ca sa nu mai dea de ea, si gata. Asta daca nu l-a invatat pe de rost.

| Skins97 explică (pentru Florenta16):

Asta am facut ca m-am enervat si imi era si somn si am reactii mai ciudate cand sunt in starea aia. voiam sa sterg si messajul ca sa nu o bage iar in agenda, pentru ca stiam ca il va duce mintea sa faca asta. L-am intrebat de ce a facut asta si a zis ca sa aiba numarul in caz de orice. Chiar ma enerveaza, nu e de parca i-ar trebui la ceva. Daca imi face din astea mi-e ca ma enervez si il pun sa o si injure cand o vede pe strada daca nu atunci sa treaca pe langa indiferent fara macar sa se uite la ea laughing Daca ma mai enerveaza cu asta doar

| Florenta16 a răspuns (pentru Skins97):

Dar e absurd ca nu intelege.

| Skins97 explică (pentru Florenta16):

Pai asta e tot ce vreau... sa inteleaga. si daca nu ii convine ok. Vorbeste cu ea si eu vorbesc cu ala, dar eu zic ca dupa o sa vrea 100% sigur sa il bata si nici asa nu este bine.

| Florenta16 a răspuns (pentru Skins97):

Mmnaspa. E cam logic, dar nu cred ca tu te-ai duce sa o paruiesti p-aia *laughing*

| Skins97 explică (pentru Florenta16):

Nu decat o injur pe la spate cand e prietenul de fata ca sa stie ca nu imi convine si ii zic lui ca ma duc si o bat pana intr-o zi ma iau de ea laughing A stai am facut asta ieri ca ma enerva... si eram ametita putin ca altfel nu faceam asta.

| Florenta16 a răspuns (pentru Skins97):

Lol. Continua asa =]]

| Skins97 explică (pentru Florenta16):

Lasa ma fac micuta laughing

| VreauMiere a răspuns:

Acum intelegi de ce nu voia sa iti arate telefonul?

| Skins97 explică (pentru VreauMiere):

Asta era singura exceptie, in rest nu aveam treaba cu nimeni. Daca as putea si nu era impotriva legii eu zic ca o tineam cu lunile inchisa intr-un subsol rece si o expuneam la chinuir. Poate ti se pare copilaresc, dar oricum nu o sa ii fac nimic deci macar cu gandul sa ma multumesc. Adica sincer este de parca cea mai buna prietena a ta sau prieten ar fi imprietenit cu persoana pe care o suporti cel mai putin pe lumea asta.