| Karinaadm a întrebat:

De o luna si jumatate nu mai vorbesc cu crush, care e si fostu meu. Am fost cu el acu cateva luni, vreo 2 saptamani da nu stiu, nu pot sa-l uit. Am incercat. Ideea e ca de cand nu mai suntem impreuna ne certam des si ultima oara s-a suparat pe mine din cauza ca a cazut pe scari si a dat cu capu nasol din vina mea. Mi-am cerut scuze si chestii, dar nu vrea sa ma ierte. Sincer acu, inteleg, s a suparat, dar cat timp sa nu-mi vorbeasca? E stupid motivu. Am incercat acu 2 saptamani sa vorbesc cu el da cica inca e suparat si ma enerveaza. Nu vreau sa stam certati. Macar sa ne salutam da e mult prea orgolios. Poate ca nu merita dar mi-e dor de el. Nu pot renunta la el. Am mai fost certati asa 2 luni si m-a iertat atunci ca i am dat mesaj dar acum parca nici nu vrea sa mai stie de mine. Pot sa fac ceva?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce te cramponezi de ideea de a relua o relatie in care unul dintre parteneri in mod clar nu doreste reluarea si continuarea acelei relatii pe care el o considera esuata si terminata, de domeniul trecutului. Se pare ca el a renuntat la tine si la ideea de a mai relua vreodata relatie.Ti-a dat de inteles chiar prin comportamentul lui. Din pacate este adevarul gol golut si ar fi bine pentru tine sa-l accepti. Sanatate!

| AnonimulAK47 a răspuns:

Eu zic că nu poți face nimica. Daca îți zicea la chestia aia că nu e nimic(dar cu zâmbetul pe buze care asta ar înseamna că se bucura că erai acolo) atuncu mai aveai o șansă. Acum nu mai ai.Imi pare rau, sper sa iti gasesti altul potrivit

| Karinaadm explică:

@corbulalbrosu @anonimulAK47 nu vreau o relatie vreau sa fim prieteni