| iMelissa a întrebat:

Heii, TPU :3.

Decii, sa incep cu inceputul.
Acum cateva luni am cunoscut un baiat prin intermediul unui prieten comun. El mi-a cerut numarul, am vorbit prin sms, ne salutam cand ne vedeam si chestii :3.
Intr-o zi mi-a spus ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine. Eu l-am refuzat pentru ca nu eram pregatita ( am avut o relatie cu final nefericit mai inainte ). La un moment dat nu am mai vorbit cu el, nici nu ne mai bagam in seama (nici acum nu stiu motivul, dar na.).
Acum, iar vorbesc cu el. Ne inteleg foarte bine. Sii.
Am observat ca de fapt si eu il placeam atunci si ca si acum il plac x_x.

Intrebarea este.

Cum as putea afla daca si el mai tine la mine? :3

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca l-ai refuzat o data poate ii este jena[ si frica de a nu fi refuzat din nou ] sa te intrebe din nou daca vrei sa fi cu el, fa tu primul pas

| GirlLăvHell a răspuns:

Daca mai tine la tine o sa-ti spuna la fel ca prima data happy

| IloveME a răspuns (pentru GirlLăvHell):

Sau poate din frica de a fi resprins inca odata, va considera ca-i va lasa ei de aceasta data intrebarile si decizia.mi se pare un lucru absurd sa nu lupti pentru ceea ce doresti, sa te asezi intr-un fotoliu si sa astepti ca lucrurile sa isi prinda singure decursul!
In aceasta viata, trebuie sa lupti din greu pentru implinirea dorintelor, nu sa fi gen ca si ala dintr-o poveste (nu-mi vine numele acum) " muieti is posmagii"!

| GirlLăvHell a răspuns (pentru IloveME):

Sunt de acord cu tine dar daca el chiar tine cu adevarat la ea o sa lase frica si o sa mai incerce odata.

| Azµre a răspuns:

Răspunde-i acum la întrebare! Și spune-i vreau să fiu cu tine!
Îți mai aduci aminte când m-ai întrebat și ți-am zis că nu sunt sigură, acum sunt sigură sentimentul este reciproc!
Numai sta ai șanse mari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l!

| Luchius a răspuns:

Facand tu primul pas de data asta, asa ar fi cel mai corect.

| Katherineeeee a răspuns:

Pai comporta-te frumos cu el...vezi daca e apropiat de tine si... poate ca daca te vede interesata de el te va intreba din nou. Daca nu va fi asa, de ce nu faci tu primul pas de data aceasta?

| CreakTudor a răspuns:

Lasal pe el sa faca primul pas.

| crystiyna a răspuns:

Mai asteapta, sa vezi daca face el primul pas, sau ideea mea este daca vorbiti pe mess sau fb, spune-i ca ai chef de o plimbare si daca te poate insotii sau ceva de genul....iesi cu el, sa fiti doar voi doi de cateva ori si daca ii mai place de tine iti va spune. Sau poate acum ii este teama de inca un refuz de al tau si de aceea nu te intreababig grin

| croitoru92 a răspuns:

Vorbeste cu el spune-i mai subtil ca acum esti pregatita si vezi ce reactie are. Bafta!

| iMelissa explică:

Uff, mersi mult tuturor :3.

Stiu ce am de facut acum.