| Getter123 a întrebat:

Salut, de ieri inima are niste batai ciudate, foarte ciudate ca si cum s-ar ineca sau cand bate se simte ca si un mini fior.Azi noapte inainte sa adorm am fost in pragul unei paralizii in somn, m-am trezit inainte sa inceapa/sa adorm, am incercat sa ma misc si inima a inceput sa imi bata foarte foarte repede, nu am mai patit asa ceva, ofer funda pentru cel mai bun sfat, tratament, etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Stres. Stres în ultimul hal.
Dereglările astea pe sistem nervos cu agitație și sperieturi la granița veghe-somn cu creștere a pulsului și uneori senzație de blocare a respirației/lipsă de aer, apar în principal când stresul depășește o anumită limită și efectele încep să se manifeste fizic.
Tratament cu magneziu, potasiu, B6 și încearcă să eviți stresul o periodă cel puțin.

| teajutcumpot a răspuns (pentru Hammurabi):

Salut, de ce recomanzi magneziu, potasiu si B6? Mersi!

| Hammurabi a răspuns (pentru teajutcumpot):

Sunt cele care ajută cel mai bine sistemul nervos în caz de steres.

4 răspunsuri:
| danaieladaniela a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa mergi la medic, poate umbli stresat in ultimul timp sau ai un atac de panica, medicul iti va putea spune exact ce ai.

| pisciutza19 a răspuns:

Posibil un atac de panica dar iti recomand totusi o vizita la medic