| Florin6996 a întrebat:

Acum cateva zile i-am oferit unei fete un sex oral, mai detaliat anilingus(nu am folosit nimic de protectie).
Dupa 2 zile de la eveniment,m-am trezit ca mi-au aparut pe sold si subrat niste umflaturi rozalii(m-am si scarpinat la ele ca prostul,lucru care a agravat situatia). Faza e ca acim nu ma manca sau ceva,gen nici nu le simt,dar is acolo.
Iar eu mi-am facut niste filme in cap cum ca as fi luat hiv,si am inceput sa ma sperii,asa ca am cautat pe net detalii,si spune ca prin sex oral nu is sanse sa iei hiv(mentionez ca fata nu avea nici-o rana deschisa,nici eu in gura),si ij plus simptomele cica ar fi greturi,febra,vomituri,gen de raceala, dar eu nu am asa ceva, doar acele umflaturi rozalii-rosiatice...deci is sanse sa fi luat hiv? fara sa fi atins sange or smh.(eu ma gandesc ca o fi altceva).

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu cred ca e HIV, perioada de incubatie e de minim 2-3 saptamani pana sa ai simptome. uneori chiar luni de zile. Ar fi o situatie super rara sa ai simptome atat de repede.

Mergi la dermatolog sa vezi ce e.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-ai interesat si de o posibila infectie cu sifilis?

| mihai69 a răspuns:

Se poate lua hiv prin sex oral.
Dar nu cred să fie cazul tău.
Poate ai luat păduchi lați. Sau vreun fel de șancru (sifilis)... Mergi la dermatolog să fii sigur.

| Eireann a răspuns:

HIV in mod sigur nu ai luat. Nu cred ca e nici o boala cu transmitere sexuala fiindca nici una nu are simptome care sa se manifeste asa rapid. Alergie/ iritatie cel mai posibil la detergentul de rufe sau daca ai tricouri noi e posibil sa fie de la colorantul folosit.

| Blueberry8 a răspuns:

Nu ai cum! Ai iritatie, sau te-au intepat tantarii sau alergie!

| Ale5184 a răspuns:

Simptomele la HIV apar dupa cel putin 2 ani si incep cu o raceala. Nu aveai cum sa iei HIV. Sa nu fie cumva alergie / iritatie

| inflicted a răspuns:

Hiv se transmite prin fluide. Aia poate fi si o alergie sau iritatie

| Florin6996 explică (pentru inflicted):

Da cel mai probabil ar fi o iritatie, dar mi se pare prea mare coincidenta ca de la acel eveniment, dupa 2 zile sa apara alea.

| inflicted a răspuns (pentru Florin6996):

Poate sa fie de la mancare sau produse pe care le folosesti. Daca sunt rozalii si te-au gadilat poate doar ai alergie la tantari. Poate fi si iritatie de la transpiratie. Mergi la farmacie si cere un sfat

| Spartacus12345 a răspuns:

Un microb ceva sigur ai luat. Simptomele bolilor sexuale apar dupa cateva saptamani, nu dupa o zi sau doua de la contactul sexual. Oricum puteai sa te abtii sa nu ii lingi anusul

| Passd a răspuns:

Cred că e coincidență. Mergi la dermatolog!