| haiZI a întrebat:

Acum cateva zile m-am imprietenit cu o fata draguta care sta prin apropiere, am ajutat-o cu cumparaturile venind spre casa ca avea o plasa mare plus un bax de suc si ii era cam greu, lol, in fine.Ne-am mai intalnit prin parc, am vorbit, am fost la o pizza, un suc ziua urmatoare si acum 3 seri a fost la mine acasa(pentru prima data), am urmarit filme, am ascultat muzica, am ras, ne-am prostit si am ajuns sa ma simt foarte bine in compania ei.Nu o luam in serios si ma gandeam la ea ca la o prietena, imi parea o copila pana ce am ajuns sa vorbim despre orice, sex.ettc.Seara urmatoare a venit din nou la mine, ma tot intreba de ce sunt suparat? Nu eram dar imi era putin somn si a inceput sa ma sarute pe obraz, in genul copilaresc, nuss cum isi saruta fratele sora sau ceva de genul.Si ma cuprindea, am luat-o in brate, am pupat-o pe obraz si eu si am stat cu ea in brate vreo ora cred, ca urmaream un film.Nu ma gandeam la ea ca la o posibila iubita sau nu eram atrsa sexual de ea(ea 16, eu 24aproape). Ne-am mai sarutat pe obraz, cuprins unul pe altul, am inceput chiar sa ne alintam, eu ma gandeam la ea ca si la o prietena buna, ii o fata copilaroasa, cu simtul unorului si am ajuns sa o indragesc foarte repede tocmai pentru-ca nu o vedeam ca o posibila iubita.Insa ea se pare ca ma place mai mult de atat.Mai tarziu mi-a spus ca ii place de mine si vrea sa fie prietena mea si m-a sarutat pe gura dupa care se uita fix la mine in ochi.Am inceput sa o sarut si cred ca ne-am sarutat vreo 30 min, ne-am mai si alintat, luat in brate.Am inceput sa o pipai pe tot corpul in timp ce ea statea si ne uitam unul la altul in ochi.Imi batea inima, parca eram la maraton si cred ca m-am indragostit de ea. A sunat-o pe maica-sa si i-a spus ca doarme la o prietena.Am adormit imbratisati pana dimineata si cand ne-am trezit ne-am luat in brate si sarutat. Mai tarziu am condus-o acasa.De atuci nu mai pot sa dorm si ma gandesc intr-una la ea.Eu am deja o prietena, o relatie serioasa de 2 ani, e ceva serios, de viitor, ne intelegem bine. Dar imi place si de asta mica si daca ii spun sa fim doar prieteni sunt sigur ca nu va mai vrea sa auda de mine. Ce sa fac oare ca o indragesc mult pe asta mica, e ca o vulpita, mie tare draga si nu as vrea sa o pierd.

15 răspunsuri:
| haiZI explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Chiar m-au ajutat, intr-o oarecare masura sa vad lucrurile si dintr-o alta perspectiva.

| BlueHusky a răspuns:

Cred ca ai ales deja sau cel putin partea cate se bazeaza pe "instinct" din tine. Poate iti e greu sa accepti dat iti place... si acum vine povestea cu vrabia (care in opinia mea e dor o idiotenie...). Have fun

| Contrast a răspuns:

Nu spun ca poti sa compari doua persoane, doua relatii, doua vise... dar tu stii cel mai bine ce anume te face sa fii fiecare din ele: printul din povesti pentru mica zana...sau sufletul pereche pentru cea care ti-a stat alaturi doi ani, si poate toata viata!
Nu ai investit nimic in relatia voastra in acei doi ani? Adica e discutabil ce fel de investitie ai avut tu, daca in cateva ore toata iubirea ta pentru prietena ta sta intr-un perfect balans cu "indragosteala" de cateva zile?!
Ce iti sugerez?!
Imagineaza-ti un scenariu, in care ti-ai "vedea" viata in umatorii ani in fiecare dintre situatii, stai de vorba cu tine insuti, fii destul de sincer si de barbat ca sa alegi ceea ce crezi ca e mai bine pentru toti trei.
Multa intelepciune iti doresc!

| LoveAngel223 a răspuns:

Ce frumos... dar tie ce iti zice inima? sincer parerea mea este ca daca vrei o relatie serioasa care duce la casatorie sa ramai cu prima dar dacă vrei sa fii liber poți sa o lași pe aia mica, dar tu trebuia sa te gândești în momentul in care ai sărutat'o ca ai o prietena și dacă o înșeli o va durea la fel cum o va durea pe,, micuța'' pentru ca fac pariu ca ea sia făcut speranțe.(si acum in gluma) fate musulman si le poti avea pe amandoua rolling on the floor)))

| LoveAngel223 a răspuns:

@ProjectJackpot eu ma refeream la partea frumoasa nu eram ironica

| LoveAngel223 a răspuns:

@ProjectJackpot era parte frumoasa daca el nu mai era si intr'o relatie de doi ani. in momentul acesta este frumos ca se iubesc dar era mult mai frumos daca nu era si cu fata aia de 2 ani. oricum

| love_6120 a răspuns:

Nu o lasa pe fata asta pentru nimic in lume big grin
Chiar daca ai o relatie serioasa cu o alta fata, asta iti demonstreaza ca nu e pentru tine aceea fata. Daca iti e drag de fata asta si ai inceput sa simti multe asa cum ai zis.ramai cu ea.
Fata aceasta are 16 ani si iti poti da seama de sentimentele ei pentru ca ea nu are niciun interes.Asa o sa te simti bine si o sa-ti dai seama ce inseamna iubirea big grin

Sincer eu te sfatuiesc daca ai sentimente pentru asta mica big grin ramai cu ea :d. Si eu sunt in aceeasi situatie ca si fata asta si imi doresc sa fie asa cum ti-am zis.

| Allexaandraa a răspuns:

Tu fa doar ce iti spune inima, tine cont ca iubirea nu are varsta love struckFata de 16 ani, cu toate ca este mica te face sa simti ceea ce, poate cu cealalta cu care esti de 2 ani nu simtibig grin, fata de 16 ani a stiut cum sa se poarte cu tine, cum sa iti intre la inima, si te-a facut sa te gandesti la ea si sa nu te mai gandesti la iubita ta, credhappy. daca spui ca nu vrei sa o pierzi, din 2 trebuie sa alegi pe unawinkingnu ai cum sa ai 2 prietenewinkingle ranesti pe amandoua, si s-ar putea sa ramai si singurel si nu cred ca vrei astasadde data asta asculta ce iti spune inima, alege cu inima nu cu creierul:Xuneori este bine sa asculti si ce iti dicteaza inimalove struck.

Sper ca ti-am fost de foloslove struck

t pup:*:*.

| ProjectJackpot a răspuns:

Profita de asta mica, pune-o sa-si minta mama, da-i sperante aiurea, inseala-ti prietena ta serioasa! Vorba @Reei : "ce frumos..."

| ProjectJackpot a răspuns:

@Reea, care-i partea frumoasa din relatia asta? Tie ti-ar fi placut sa te-nsele iubitul cu una de 16 ani?

| zizzu8 a răspuns:

Buna!happy
gandeste'te la diferenta de varsta...la varsta ei "tot ce zboara se si mananca", la faptul ca tu ai o relatie stabila si probabil planuri mari de viitor. oare merita sa sacrifici toate acestea doar pentru o pustoaica care nu stie ce vrea?!

| Bella_6044 a răspuns:

Ce frumos :X. Poi eu nu sunt in masura sa comentez pentru ca am chiar mai putin decat fata de 16 ani, adica 15 laughing) dar eu zic ca sa o alegi pe cea de 16a ani pentru ca te afce sa simti ce nu simti foarte des din ce ai scris tu, iar eu sunt deparere ca trebuie sa traiesti clipa si sentimentele la maxim, ai 24 de ani aproape thinking iti inchizi viata acum cu o casnicie.:* Sper ca t'am ajutat :*

| pedobear a răspuns:

Iti spun din experienta. Astea mici sunt cele mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun sa te gandesti bine daca pe fata asta 'mica' o iubesti sau doar iti place de ea doar pentru felul ei copilaresc si inocent in care se comporta. E pacat sa iti strici si tu relatia ta pe care o ai pana acum, sa te desparti si sa ajungi la concluzia ca de fapt a fost doar o joaca, ceva de moment si ca ai alergat dupa doi iepuri, dar de fapt nu ai prins niciunul.Trebuie sa te gandesti bine la ce decizie trebuie sa iei ca sa nu te joci cu sentimentele ei, pentru ca ea se afla la o varsta la care isi ofera iubirea sincera pe tava.Asa ca gandeste-te bine ca sa nu regreti mai tarziu...

| vladdd_6092 a răspuns:

Ma eu zic ca o sa faci o mare prostie daca nu o alegi pe aia mai mica(de 16 ani)laughing