| maria_6679 a întrebat:

Acum ceva tipm am cunoscut un baiat.De atunci ma gandesc intruna la el si ma intristeaza foarte mult cand il vad cu altcineva.Noi nu am vb deloc dar simt anumite lucruri ciudte cand ma gandesc la el si asta e aproape in fiecare moment din viata mea. Dimineata ma trezesc si ma gandesc la el, la scoala ma gandesc la el, cand il vad imi tresare inima de bucurie iar seara inainte sa ma culc iar ma gandesc la el. Oare m-am indragostit?

5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Deocamdata e un fel de dragoste platonica, atata vreme cat nu e impartasita! Te-ai indragostit dar gandeste-te bine ce sanse ai sa fii cu el. Daca sansele sunt mici mai bine uita-l sa nu devii obsedata de el, daca exista ceva sanse fa ceva in acest sens sa ii atragi atentia.Imbraca-te mai dragut, aranjaza-te mai mult incearca sa ii cunosti prietenii sa poti sta in preajma lui, insa nu il privi obsedant pentru ca e enervant pentru celalalt.Fii tu! Daca te place bine daca nu, el pierde!happy

| eugem35 a răspuns:

Te-ai indragostit si mare iti este gradina doamne si multi ii sar gardu dar poarta este deschisa, ce sa faci esti geloasa si tu ca de ce umbla cu ala cu aiia intra in vorba cu el si spune-i ce te doare asa mise pare corect ca el nu are sa stie ca tu il placi si sigur el nu are pe nimeni, adica o iubita invita-l la o cafea la o terasa si totu o sa fie ok. bafta fundita repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur te-ai indragostit de el, si eu sunt indragostita de un baiat problema e ca este iubitul cele mai bune prietene ale mele, dar nu pot sa-l uit am incercat dar nu merge dar singurul lucru bun e ca vb si la scoala si pe mess. Dar el o iubeste si ea isi bate joc de el intotal are 7 iubiti (cu el )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te-ai indragostit... spune-i in fata ca il iubesti

| Gratsy a răspuns:

Buna! Sa stii ca si eu sunt in aceeasi situatie! E un baiat la mine la scoala si toata ziua ma gandesc la el! Am inceput sa am vise cu el! Dar...este mai mare ca mine! Eu sunt in clasa a IV si el in a VIII! Baietii m-au tras pana la el si i-au zis tot! A fost penibil! Dar el a inceput sa rada! Impreuna cu o prietena merg in fiecare pauza la el! Deci crede-ma daca ti se intampla asa ceva e clar ca esti indragostita! Dar nu iti fa griji, cel mai bine ar fi daca ai pe cineva de incredere sa il trimiti la baiatul de care iti place si sa ii ceara id pentru tine! Eu asa am facut! La mine este prima data cand simt asa ceva pentru un baiat! Cel mai bine ar fi sa ii spui! Crede-ma te plac! Dar daca iti e frica sa nu te faci de ras pur si simplu tine totul in secret! Sper ca am fost de ajutor! Pooop si noroc cu baiatul!:*! Deci.plss fundita?