| MariusBoy2013 a întrebat:

Am 14 ani si de 3 ani beau cola intruna chiar si acumlaughing cate o sticla pe zi pot spune, pe la jumatea anului trecut am inceput sa observ ca imi apar multe cosuri pe maini pe picioare fata si nu pot dormi ma culc dimineata la 4-5 si ma trezesc seara si cand am scoala ma culc la 1 si ma trezesc la 8. E de la Cola?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Insomnia sigur e de la coca cola, dar cosurile pot fi de la pubertate. Oricum daca te-ar auzi profesoara mea de biologie te-ar interna in spital. Cum sa bei coca cola zilnic. Uite pune o bucata cruda intr-un pahar cu coca cola si vezi a doua zi ce se intampla. http://www.gandul.info/......ar-9633467 si lasa-te de coca-cola, treci pe pepsi=)) (glumesc).

| MariusBoy2013 explică (pentru AtateaConditii):

De vreo 2 sap tin sa ma las de colalaughing si de fiecare daca cand ma duc la magazin pun mana pe colastraight facelaughing

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Insomniile şi acneele?
Desigur că sunt de la Cola.
În primul rând nu este bine să bei în cantităţi atât de mari deoarece Cola este o băutură carbogazoasă răcoritoare care conţine cofeină, prin urmare provoacă deficienţe ale somnului.
În al doilea rând, ar trebui să te gândeşti că, conţine foarte multe calorii care au drept urmare acneea, iritaţiile, etc.
Încearcă să bei mai multă apă, bea şi Cola, deoarece nu poţi renunţa dintr-i dată, însă bea cât mai puţin cu putinţă.
Pa-pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cosurile nu au nicio legatura cu Cola, stai linistit, ea afecteaza ficatul, stomacul, rinichii, dintii... lucruri mai importante

| TPUajutor a răspuns:

Bine inteles ca ea poate influenta asta cat despre cosuri asta e varsa

| RisenAngel a răspuns:

Oare sunt singuru om care uraste cola?

| MadalinuTzu99 a răspuns:

Da e de la cola. Aceasta contine multa cofeina si de aceea te culci tarziu.
PS:Nu uita de funda