| sopranaCadaverica a întrebat:

Acum ceva vreme am iesit cu un barbat la intalnire si ne-am dat seama ca nu putem fi mai mult decat amici...desi atractia era reciproca. N-o sa zic motivele pentru care nu am putea avea o relatie. Bun. Si de atunci am ramas cunostinte virtuale, am discutat prin mesaje. (el ma baga in seama zilnic)
Si de la un timp nu am mai putut raspunde la mesaje imediat, o faceam cam la 3-4 ore pentru ca aveam multa treaba. Raspunsurile erau scurte si oarecum 'expeditive', dar fara voia mea! Si m-a intrebat de ce sunt ciufuta. laughing I-am zis ca nu am nimic cu el.
Dansul continua sa-mi dea mesaje in fiecare zi. De ce se 'oftica' atunci cand nu raspund repede? Ca niciunul din noi nu mai e interesat... aparent.

15 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil pentru că anterior erai altfel (mai rapidă și mai „detaliată"), iar recenta schimbare nu a trecut neobservată.
Dacă îi explici, poate pricepe.

| sopranaCadaverica explică (pentru mihai69):

I am zis ca s ocupata. Daca nu l mai intereseaza, de ce reactioneaza cand vede ca nu mai pun accent pe legatura cu el?

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Imi dau seama unde ajungea tipul cu gelozia daca erati intr-o relatie...
Sunt multi disperati care dau mesaje sau suna si tipa nu raspunde si isi fac fel si fel de scenarii.
O fi genu din categoria "glezna goala".
Nu te complica prea mult, block si gata!

| mihai69 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Se plictisește în izolare săracu'...

| sopranaCadaverica explică (pentru ROB3RT89):

A, nu, nu umblu cu 'glezna goala'. :d

| Freya1 a răspuns:

Aparent.Dar in realitate amândoi sunteti interesati.
Lăsați motivele deoparte si cuplativa daca va placeti.

| Adry05 a răspuns:

Pentru că aia nu e conversație cu răspunsuri atât de întârziate și îția ia tot chefu să mai vorbești. omu continuă să-ți scrie în speranța că se schimbă lucrurile dacă tu ai zis că nu vrei mai mult.
Ori, are alte intenții decât o relație, dacă mă înțelegi.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu tu, el

| sopranaCadaverica explică (pentru Adry05):

I-am zis sa ne mai vedem in realitate o data..acum doua luni. Si a ezitat.

| sopranaCadaverica explică (pentru ROB3RT89):

Pai da, nu umblu cu tipi cu glezne goale.

| Adry05 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

L-or fi apucat regretele cine mai știe. mai bine l-ai întreba direct ce intenții are și gata decât să-ți pierzi timpul făcându-ți speranțe când poate nu-i cazu

| DeathIncarnate a răspuns:

Daca nu te intereseaza de el, de ce pui intrebarea asta aici?
Aparent nu va intereseaza, dar muriti de curiozitate unul dupa celalalt.

| Eugen80 a răspuns:

Asa crezi tu ca nu mia e interesat.
dar tu de ce nu vrei sa ti-o tragi cu el?
E o prostie sa crezi ca nu poate fi nimic intre voi, cat timp nu ati incercat nimic. Oricum niciodata un barbat si o femeie nu pot fi doar prieteni, chiar si in fanteziile lor, chiar si in vise, tot ajung sa si-o traga.
daca nu mai vrei nimic de la el, spune-i asta si nu mai vb deloc, altfel nu esti decat o profitoare si te folosesti de el numai cand ei chef de vorba, de plictiseala. El nu vrea doat atat si il amagesti degeaba, indiferent ce vrei tu sa spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câți copii are dânsul?

| Paul754880338 a răspuns:

L-ai fermecat ...se pare