| butt3rfly16 a întrebat:

Aseara m-am despartit de pr meucrying. A fost dureros pentru mine, totul s-a petrecut pe mess ca normal nu avea curaj sa-mi spuna in fata ce mi-a zis asearacrying. Relatia nu a fost decat de 2 saptamani si eu am crezut ca nu tin la el, insa aseara cand am inceput sa vb despre relatia noastra si a zis ca el nu crede ca va merge pe motiva ca:nu ne vedem prea des pe saptamana(de 2-3 ori), suntem caractere diferite, lui ii place distractia eu sunt mai timida, nu avem pr comuni; in acele momente eu plangeam, imi batea inima frt tare, imi tremurau mainele si nu mai aveam putere sa scriucrying(((((((. A fost ingrozitor si nu stiu ce sa fac daca sa vb cu cel mai bun pr al lui(care este si al meu) sa-i povestesc ce s-a intamplat ca sa aflu daca totul a fost doar distractie pentru el sau sa incerc sa uit si sa sa merg mai departe chiar daca imi este greucrying. Astept sfaturi, va multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| pisicutsa a răspuns:

Înseamnă că el nu te place. Eu am întîlnit aşa cazuri, el îmi spunea diferite lucruri, la fel ca ale tale, că suntem difereţi, că eu iubesc să petrec mult timp în party, dar el e altul, şi aşa mai departe. Eu la fel am bocit. şi apoi timpul totul a arătat, el peste vreo două trei zile umbla de mînuţă cu alta, lui nu ia ajuns curaj să-mi spună în faţă că-i place alta.

Băieţii tot timpul caută nişte motive care nu există. Fac aşa, cred că, ca să nu fac prea dureros. În cazul tău, eu cred că el a înţeles că el nu e pentru tine, şii tot, din asta reiese că eşti mai presus ca el, el e un ticălos.

Încearcă să-l uiţi, căci după propria experienţă vreau să-ţi spun că după acela am întîlnit soarta mea. Eu cred şi pentru la tien e aceeaşi situaţie. Uită-l şi nu plînge, dar ada-ţi aminte de cuvintele mele, căci după unul mai rău, tottimpul vine ceva cu mult mai bun. Baftă

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toata viata, pentru oricine va fi dureros sa te paraseasca cineva la care ti, indiferent de circumstante!

Dar nu-i nimic, acum o sa inveti sa lasi in urma si sa mergi mai departe!
Toti am trecut prin asa ceva si am supravietuit!

| catthshshshs a răspuns:

Da, mergi mai departe. Nu are rost sa suferi pentru el degeaba, daca asta este parerea lui. Mai sunt si alti baieti, si crede-ma, vei gasi si tu unul pe masura ta care sa te merite.

| Luori a răspuns:

Trebuie sa uiti. Rupe orice legatura cu el, treci mai departe.
fii multumit ca relatia nu a durat mai mult, ca altfel se putea ca despartirea sa fie mai grea. Ceva in tine s-a intamplat [ " eu plangeam, imi batea inima frt tare, imi tremurau mainele si nu mai aveam putere sa scriu "] Te asigur ca daca vrei rupe legatura cu el in scurt timp iti vei reveni is vei fi ok. Nu te inchide in tine si deschide ochii!

Te-am :**. Revinoti fiindca esti puternica.

| bluesky a răspuns:

Spune-i sa va intalniti, pentru ultima data, asa ca amici si sa vb despre relatia voastra live... ca pe mess nu e bine
si zii sa aiba curajul sa vb cu tine in fata.
Daca nu vrea, asta e.sa nu te injosesti pentur el!
Iar daca vrea, cand va intalniti, ii ceri o explicatie, ii spui sa va dati inca o sansa, daca nu vrea, treci mai departe, chiar daca te doare...

sti cum, si eu sufar de ff mult timp in dragoste, si nu am fost prea fericita, dar ma tot gandesc ca nu sunt singura si ca altele sufera mai tare ca mine, ca trec peste momentele grele si ca greutatile ne maturizeaza si ne ajuta sa fim mai puternici. Gandeste-te ca alte persoane nu au parinti, casa, familie, bani, mancare iar tu nu ai un iubit si atat, care nici nu te merita!happy

Curaj!happy

| Stefania a răspuns:

Vorbeste cu prietenul lui, el ar trebui sa stie ce se perece! Iti tin pumni, stiu in ce situatie estecryingsad. Bafta multa moola

| aleksy a răspuns:

Asa se intampla in adolescenta te crezi indiferent si la urma urmei iti dai seama ca ai investit totusi niste sentimente adica banuiest ca nu il iubesti dar totusi tie dragwinking

asa se intampla
uita si mergi mai departe adera spre ceva tot mai bun pentru tine

bafta:*