| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua săptămâni am avut parte de sex oral cu doua zile după ovulație. Nu mai țin minte cu exactitate dacă prietenul meu avea cumva putina spermă pe degete în urma actului. Duminica trecuta ar fi trebuit sa vina menstruația, însă nu s-a întâmplat pana în momentul de față. Marți seara am întreținut relații intime fără protecție, luând pentru orice eventualitate pilulă de a 2 a zi. Ar fi cazul sa fac și un test de sarcina?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, după sex organismul suferă niste modificari hormonale, si mai ales daca ai luat si pastila de a doua zi ti ai dereglat organismul, nu fă acum test de sarcină, dar numai lua asa degeaba pastila de a doua zi, ar fi indicat sa te programezi la medicul ginecolog pentru consultatie, multa sanatate, ce varsta ai? Multumesc i ti doresc multa sanatate,

| Ka0ru a răspuns:

Daca tot intarzia si erati ingrijorati de ce nu ati facut protejat? Folositi prezervativul ca de aia e facut si nu-ti mai chinui corpul cu pastilele alea.

| Anuskaa a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 21 de zile de la actul sexual. Daca tot nu foloseste prezervativ atunci spune-i sa retraga penisul din timp, pipula de a -2 a zi e o bomba pentru organism.

| Elan a răspuns:

Mal chair e Mal sau Mal e inca Mike poate Mike a fost intotdeauna Mal?

| Iubesctpuvere a răspuns:

E gradinita la tine in stomac du-te si ia un pumn de pastile de a 2 a zi si iti trece dar sa stii ca daca nu trece iasa copii deformati

| MariaRaluca1109 a răspuns (pentru Iubesctpuvere):

Mulțumesc de răspuns, dar nu era nevoie de atâta răutate și ironie